8. den MS: Messi a spol. na kolenou, Chorvati je smetli 3:0!

21.06.2018 13:30 Původní zpráva Aktualizováno 21.06. 22:13

On-line

• 13:30

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu z osmého hracího dne světového šampionátu ve fotbale. Čtvrteční program zahájí ve čtrnáct hodin utkání skupiny C mezi Dánskem a Austrálií, poté Peruánci vyzvou Francii (17.00). Druhé kolo zápasů skupiny D večer odstartuje atraktivní duel Argentiny proti Chorvatsku (20.00).

• 13:33

Sestavy pro souboj Dánska s Austrálií:

• 13:36

Situace ve skupině C je následující - Dánové v prvním kole porazili Peru, Francouzi Austrálii. Proto platí, že pokud dnes oba úspěšné týmy zvítězí znovu, zajistí si s předstihem postup do osmifinále. Kdyby zvítězil jen jeden z dvojice Francie, Dánsko, potřeboval by k jistotě postupu zároveň to, aby druhý z dua ve svém utkání neprohrál.

• 13:41

Funkcionářům brazilského svazu se nelíbilo, jak rozhodčí posoudil některé situace v utkání jejich reprezentace se Švýcarskem, poslali proto otevřený dopis na FIFA. Ta však veškeré jejich stížnosti zamítla. VÍCE ZDE

• 13:55

Fotbalisté Dánska i Austrálie už jsou na hřišti, na stadionu v Samaře zazní státní hymny.

• 14:00

Utkání Dánska s Austrálií bylo zahájeno!

• 14:07

GÓL! Dánsko jde v sedmé minutě do vedení, prudkou střelou levou nohou se trefil hvězdný záložník Christian Eriksen - 1:0!

• 14:07
  • 14:15

Včerejší večerní souboj Španělska s Íránem přinesl kromě těsného vítězství favorita i další zajímavé momenty. Záložník Isco zachránil malého ptáčka, Íránec Milad Mohammad zase pobavil bizarním pokusem o autové vhazování. VÍCE ZDE

• 14:20

Po dvaceti minutách vede Dánsko nad Austrálií 1:0, další velkou šanci diváci zatím neviděli. Případný tříbodový zisk by Eriksena a spol. výrazně přiblížil k postupu ze skupiny.

• 14:25

V dobré pozici se objevil dánský útočník Jorgensen, v šanci ale zblízka hlavičkoval vedle.

• 14:34

Dánové po vstřeleném gólu spíš brání, Australané se snaží zformovanou defenzivu překonat, zatím se jim to ale nedaří.

• 14:36

Poulsen zahrál rukou ve vápně, video potvrdilo penaltu pro Austrálii!

• 14:38

GÓL! Mike Jedinak proměňuje, Austrálie vyrovnává na 1:1!

• 14:39

Jedinak poslal míč z pokutového kopu na stejné místo jako v předchozím utkání proti Francii, Schmeichel skočil na druhou stranu.

• 14:41

Australané si ve 41. minutě málem dali vlastní gól, míč sražený od obránce ale dokázal na poslední chvíli zachytit brankář Ryan.