Francie zahájí MS proti Austrálii, povede se jí úvodní duel?

Sport
16. 6. 2018 08:58
Griezmann během tréninku před začátkem MS.
Griezmann během tréninku před začátkem MS.

Fotbalisté Francie na minulých třech mistrovstvích světa v zahajovacím zápase nedostali gól a po dobrém vstupu touží i na šampionátu v Rusku, kde dnes na úvod změří v Kazani síly s Austrálií. V druhém duelu skupiny C se v Saransku utkají Peru a Dánsko a oba se budou snažit prodloužit patnáctizápasovou neporazitelnost.

Francie patří mezi favority na zlato a proti Australanům od ní fanoušci nečekají nic jiného než výhru. Hvězdami nabitý výběr galského kohouta ale zaváhal v domácí generálce na šampionát, v níž pouze remizoval 1:1 s týmem USA.

Skupinu D otevře moskevský duel obhájců stříbra Argentinců s islandským nováčkem. Přestože jihoamerický celek došel před čtyřmi lety až do finále, už 322 minut na MS neskóroval, což je nejdelší argentinská série na šampionátech. Od 21:00 SELČ se pak v Kaliningradu utkají o první body Chorvatsko a Nigérie.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Panoramic/Anthony BIBARD

Další čtení

Startuje tenisový Wimbledon, Češky se v něm pokusí potvrdit současnou formu

Sport
28. 6. 2026
Argentinec Lionel Messi po vstřelení třetího gólu svého týmu z přímého kopu během fotbalového zápasu skupiny J mistrovství světa proti Jordánsku

Argentina prošla skupinou bez ztráty, Messi opět vylepšil historické statistiky

Sport
28. 6. 2026
Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ