Ibrahimovič: Beze mě se od Švédska nic nečeká

Sport
14. 6. 2018 18:29
Zlatan Ibrahimovič a další jeho sebevědomé prohlášení.
Zlatan Ibrahimovič a další jeho sebevědomé prohlášení.

Podle útočníka Zlatana Ibrahimovice se od fotbalistů Švédska na mistrovství světa příliš mnoho nečeká. Bývalý kapitán a historicky nejlepší střelec Seveřanů se domnívá, že svou absencí na turnaji v Rusku sejmul z týmu tlak a vysoká očekávání.

"Švédská reprezentace je pod menším tlakem, když už za ni nehraju. Se mnou v týmu se očekávalo, že vyhrajeme všechno," řekl Ibrahimovic v Moskvě novinářům na reklamní akci. "Prostě si užijte mistrovství světa. Žádný tlak, protože já už tam nejsem," vzkázal bývalým spoluhráčům šestatřicetiletý kanonýr Los Angeles Galaxy.

Mužstvo Janneho Anderssona, které v baráži MS senzačně vyřadilo Itálii, však nepodceňuje. "Švédové cestou na šampionát porazili několik velkých soupeřů. Nikdy nevíte, co se stane. Na turnajích vždycky rozhoduje, kdo je nejlepší v daný okamžik," upozornil Ibrahimovic.

Švédsko vstoupí do šampionátu v pondělí 18. června zápasem proti Jižní Koreji, ve skupině F poté ještě narazí na Německo a Mexiko. Podle Ibrahimovice, jenž ukončil reprezentační kariéru po Euru 2016, mají Němci velkou šanci obhájit zlato.

"Vždycky čekáte, že německá mašina bude dobrá, a ona vždycky dobrá je. Vždycky říkám, že výborný tým nemá jenom 11 fantastických hráčů, ale 22. Němci nedisponují hvězdami, u nich je hvězdou tým, a proto jsou tak silní," uvedl hráč se 116 starty a 62 reprezentačními góly.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Diego Diaz

Další čtení

ilustrační foto

Viktorku Plzeň koupí miliardář Strnad. Úřad mu to posvětil, cena je tajná

Sport
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:50

Jak sázení mění český sport: Dominance sponzorů mění hru i pro fanoušky

Sport
7. 11. 2025

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ