Po vlastním gólu čelil Fernandinho rasistickým urážkám

Sport
7. 7. 2018 21:17
Fernandinho v zápase proti Belgii.
Fernandinho v zápase proti Belgii.

Brazilský fotbalista Fernandinho po vlastním gólu v pátečním čtvrtfinále mistrovství světa s Belgií musel čelit velmi zlým reakcím. Někteří uživatelé na sociální síti ho rasisticky označili za opici, jiní mu zase vyhrožovali smrtí.

Urážek bylo dokonce tolik, že se Fernandinhova matka rozhodla uzavřít synův účet na instagramu. Jiní uživatelé naopak rasistické nadávky ostře odsoudili. "Vlastní gól a porážka Brazílie neopravňují k rasismu, jsme s tebou Fernandinho," napsal jeden z fanoušků.

Fernandinho v základní sestavě Brazílie nahradil Casemira, který pykal za žluté karty. Třiatřicetiletému záložníkovi Manchesteru City ale utkání vůbec nevyšlo a ve 13. minutě si dal vlastní gól po rohu na 0:1. "Kanárci" Belgii podlehli 1:2 a s turnajem se rozloučili.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ZUMA/Rodolfo Buhrer

Další čtení

ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025
ilustrační foto

Česko v baráži outsiderem. Dánský trenér zpochybňuje jeho kvalitu

Sport
21. 11. 2025

Curacao se jako nejmenší země v historii kvalifikovalo na fotbalové MS

Sport
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV