Proč bez videa? divili se Brazilci. FIFA jejich stížnosti zamítla

Sport
21. 6. 2018 12:10
Fotbalisté Brazílie se Švýcarskem překvapivě jen remizovali.
Fotbalisté Brazílie se Švýcarskem překvapivě jen remizovali.

FIFA zamítla stížnosti brazilského fotbalového svazu na výkony rozhodčích v nedělním zápase proti Švýcarsku (1:1) na mistrovství světa. Vedení "Kanárků" upozorňovalo na dvě situace z druhého poločasu, podle mezinárodní federace nicméně byly posouzeny správně a nebylo potřeba je přezkoumat videorozhodčím.

Brazilci se obrátili na FIFA otevřeným dopisem v úterý. Hlavní sudí César Arturo Ramos podle nich dvakrát chyboval. V 50. minutě neměl platit vyrovnávací gól, protože jeho střelec Steven Zuber předtím strčil do bránícího Mirandy. A jsou také přesvědčeni, že v 74. minutě měli kopat penaltu za faul Manuela Akanjiho na Gabriela Jesuse.

"V těchto situacích hlavní rozhodčí jasně chyboval, takže by jeho verdikty měl přezkoumat videorozhodčí," tvrdil svaz. FIFA však pětinásobným mistrům světa za pravdu nedala. "VAR je používán jen pro napravení zřejmých chyb rozhodčího," odpověděla.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP Photo/Felipe Dana

Další čtení

Procházka titul v UFC nezískal, Ulberg jej knokautoval v 1. kole

Sport
12. 4. 2026
ilustrační obrázek

Nike by měl dodávat míče pro všechny evropské fotbalové poháry

Sport
Aktualizováno: 9. 4. 2026 18:31
ilustrační obrázek

Jak získat lístek na MS? FAČR zahajuje distribuci kódů pro členy FC REPRE

Sport
9. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ