Spalte Messiho dresy, radil funkcionář fanouškům. Hrozí mu trest

Sport
15. 6. 2018 11:05
Přípravné utkání Argentiny proti Izraeli muselo být zrušeno.
Přípravné utkání Argentiny proti Izraeli muselo být zrušeno.

Světová fotbalová federace FIFA zahájila disciplinární řízení s předsedou palestinského svazu Džibrilem Radžúbem. Funkcionář totiž vyzval fanoušky, aby v případě přípravného utkání Argentiny s Izraelem v Jeruzalémě spálili dresy a plakáty Lionela Messiho. Vicemistři světa poté kvůli obavám o bezpečí hráčů generálku na šampionát zrušili.

Argentina se měla s Izraelem utkat minulou sobotu v Haifě, ale domácí posléze duel přesunuli do části Jeruzaléma, kterou si Palestina nárokuje jako hlavní město. Palestinci to označili za provokaci a Radžúb vyzval arabské fanoušky, aby na protest spálili Messiho dresy a plakáty.

Izraelský fotbalový svaz na to zareagoval podáním stížnosti k FIFA kvůli "brutálním hrozbám fyzickým násilím". Podle izraelské ministryně sportu a kultury Miri Regevové dokonce argentinským hráčům a jejich rodinám chodily na mobilní telefony výhrůžky a fotky mrtvých dětí.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP Photo/Manu Fernandez

Další čtení

O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026
O2 arena, dějiště mistrovství světa v krasobruslení den před začátkem šampionátu.

Krasobruslařský led pro MS vyrostl v O2 Areně na tom extraligovém, je měkčí

Sport
23. 3. 2026
Lurdes Gloria Manuel z Česka, Lieke Klaver z Nizozemska a Natalia Bukowiecka z Polska

Osm let čekání je u konce: Česko má znovu halovou mistryni světa

Sport
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ