Mutko vyhrál volby a zůstává v čele ruského fotbalu

Sport
24. 9. 2016 13:01
Vitalij Mutko zůstane v čele ruského fotbalu, rozhodly o tom volby.
Vitalij Mutko zůstane v čele ruského fotbalu, rozhodly o tom volby.

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko zůstal předsedou národního fotbalového svazu. Ve volbách v sobotu porazil bývalého reprezentačního trenéra Valerije Gazzajeva. Mutko dostal 266 hlasů, jeho soupeř 142.

Gazzajev kritizoval Mutka za to, že pod jeho vedením to jde s ruským fotbalem z kopce. Reprezentanti pořadatelské země příštího světového šampionátu nepostoupili na letošním ME ze základní skupiny, Gazzajevovi se nelíbí ani nedostatek mladých talentů a klesající návštěvnost na zápasech. Mutkovi vyčetl i to, že v kampani využíval svého ministerského vlivu.

Mutko připustil potíže v ekonomické, organizační i divácké oblasti, ale zároveň nastínil dlouhodobý plán, jak by je ruský fotbal měl do roku 2030 vyřešit.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

foto je pouze ilustrační

Natočil a zveřejnil svůj sex v letadle. Za to nesmí kanoista dva roky soutěžit

Sport
1. 11. 2025

Jak poznat kredibilní obsahové weby v hazardním odvětví

Sport
31. 10. 2025
ilustrační foto

Skandál v tureckém fotbalu. 150 rozhodčích jelo v nelegálních sázkách

Sport
27. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ