V menší hale, ale rozhodně ne v ústraní načnou svou pouť za medailí čeští hokejisté. Necelých třináct kilometrů běloruskou metropolí od majestátní, patnáctitisícové Minsk-Areny, leží skromnější, ale neméně moderní hala Čižovka. Přechodný domov výběru Vladimíra Růžičky.
Dveře nové arény se otevřely až v prosinci minulého roku. Společně s českým týmem jí během bojů v základních skupinách budou obývat celky Švédska, Kanady, Slovenska, Norska, Dánska, Francie a Itálie.
Ostří bruslí Jágra a spol. se poprvé zarylo do ledu Čižovky už ve středu večer. "Stadion je připravený," konstatoval český kouč Vladimír Růžička.
Do útrob arény se vejde až 9 600 diváků. To z ní činí druhý největší stadion v Bělorusku. "Kabina pro hráče je obrovská a je tam dalších pět kabinek, kde máme zázemí pro fyzioterapeuty, pro doktory a menší převlékárnu," pochvaluje si Růžička.
Čeští hokejisté tak mají zatím jen důvod k úsměvům. "Všechno je pěkné. Hotel, zázemí perfektní. Máme klid, jsou velké pokoje, kluci spokojení. Jen cesta na stadion je trošičku delší, asi kolem pětadvaceti minut. Jezdíme s policejním doprovodem," dodal Růžička.