Sáblíkovou čeká ohňostroj a gratulace sousedů

Sport
2. 3. 2010 14:00
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková.

Skromné a hlavně krátké bude přivítání olympijské vítězky Martiny Sáblíkové doma, ve Velkém Oseku na Kolínsku. Rychlobruslařku čeká jen několikaminutový ohňostroj a gratulace od jejích oseckých sousedů a skalních fanoušků. Starosta obce Jiří Otta totiž počítá s tím, že dvojnásobně zlatá Sáblíková bude po skvělých výkonech a po cestě z Vancouveru unavená.

"Je samozřejmě slušností, přivítat někoho, kdo se po dlouhé době vrací domů," zdůraznil starosta Jiří Otta. "Máme ji rádi, fandili jsme jí, ale Martina bude určitě unavená, tak chystáme jen krátké přivítání, nějaký ohňostroj, a to bude všechno. Ona navíc nepije, tak si nejspíš ani neťukneme," zasmál se Otta. Obyvatelé Velkého Oseku se podle něj k úspěchům Sáblíkové ještě vrátí a dodatečně je pořádně oslaví.

Sousedi a fanoušci držitelky dvou zlatých a jedné bronzové medaile z letošních zimních olympijských her v kanadském Vancouveru se sejdou dnes večer v šest hodin v Motelu U Jezera na kraji obce. "Počítám, že by tam mohla být tak stovka lidí," odhadl starosta.

Ještě před příjezdem Martiny Sáblíkové přejmenoval její fanoušek Velký Osek na Sáblíkov. Cedule s tímto nápisem a kresbou brusle však zřejmě osecká rychlobruslařka neuvidí. "Měli by je sundat ještě před jejím příjezdem. Neberu to jako nějaké závažné vandalství, ale Velký Osek je Velký Osek," poznamenal Otta.

Další čtení

ilustrační obrázek

Lov bodů začíná. Fuksa musí kvůli olympiádě závodit všude

Sport
7. 4. 2026
ilustrační foto

Podmínkou k nákupu vstupenek na MS bude ověřený profil v programu FC REPRE

Sport
1. 4. 2026
Česko - Dánsko, finále play off evropské části kvalifikace o postup na mistrovství světa ve fotbale

Česko slaví historický postup na MS! Dánsko padlo v penaltovém rozstřelu

Sport
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ