Dvě olympiády v Americe? USA počká s kandidaturou na rok 2030

Sport
15. 10. 2017 05:30
Olympijské kruhy.
Olympijské kruhy.

Spojené státy americké by vedle letní olympiády 2028 v Los Angeles rády pořádaly také zimní hry. Několik měst už vyjádřilo zájem o rok 2026, podle předsedy olympijského výboru USA Larryho Probsta by však bylo rozumnější zaměřit se až na rok 2030.

"Ideální by byl rok 2030, aby to nijak nenarušilo přípravy na rok 2028 (letní olympijské hry v Los Angeles)," řekl Probst na pátečním zasedání národního olympijského výboru.

Američané chtějí být každopádně u toho, až se bude za dva roky rozhodovat o pořadateli ZOH 2026. Není totiž podle nich vyloučeno, že MOV sáhne k podobnému scénáři jako letos, kdy přidělil najednou letní hry 2024 (Paříž) a 2028.

O kandidatuře na ZOH v roce 2026 uvažují Salt Lake City, Denver a Reno. Jejich evropskými soupeři by mohly být švýcarský Sion nebo Innsbruck, jehož obyvatelé se k tomuto záměru vysloví v nedělním referendu.

Zimní hry se v USA konaly naposledy v roce 2002, kdy je hostilo právě Salt Lake City.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Nathan Denette

Další čtení

Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Tři jeskynní potápěči zkusí na Moravě dát sedmikilometrovou trasu. Dole i přespí

Sport
Aktualizováno: 5. 5. 2025 16:40

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ