Emmons <span>slavila pivem</span> a četla telegram od Klause

Sport
9. 8. 2008 23:00
Kateřina Emmons při oslavě svého olympijského triumfu.
Kateřina Emmons při oslavě svého olympijského triumfu.

Kateřina Emmons při oslavě svého olympijského triumfu.V jednom kole se ocitla Kateřina Emmons po svém olympijském vítězství ve střelbě ze vzduchové pušky. Odpočinout si v horizontální poloze stihla maximálně na 20 minut, přesto neustále rozdávala úsměvy, neodmítla žádný podpis, věnovala se novinářům i televizním štábům a užívala si i oslavu v Českém domě v centru Pekingu.

A svou druhou olympijskou medaili, tentokrát zlatou, oslavila pivem. Českou dvanáctkou, jako správná Plzeňačka.

A zlatavý mok bude mít k dispozici od sponzora ze svého rodného města na rok úplně zdarma.

Manželé Emmonsovi krájí dort při oslavě v Českém domě."Jupí!" zvedl okamžitě obě ruce nad hlavu její manžel Matthew Emmons, rodilý Američan. Nikdo mu nemusel překládat. Sice moc nemluví, ale prý dost rozumí česky. Pivo si na oslavu své ženy také dal a netají se, že mu chutná.

"Snad nám ho dovezou i do Ameriky," přála si s úsměvem Emmons, která se chystá v zámoří s mužem usadit a založit rodinu.

Střelkyně byla zahrnuta dárky a květinami, osobně jí gratuloval herec Miroslav Donutil a blahopřejný dopis poslal také prezident Václav Klaus.

Dostala dort ve tvaru srdce, ale také společně s otcem Petrem Kůrkou zlaté pamětní mince Českého olympijského výboru i červenou originální sklenici s vyrytým datem a nápisem Zlatá Katka.

Přesně taková v sobotu Emmons byla.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ