Hejnová <span>poběží semifinále</span> na 400 metrů překážek

Sport
17. 8. 2008 15:15
Zuzana Hejnová (vpravo) s Polkou Anna Jesienovou.
Zuzana Hejnová (vpravo) s Polkou Anna Jesienovou.
Zuzana Hejnová (vpravo) s Polkou Anna Jesienovou.Česká rekordmanka Zuzana Hejnová postoupila na olympijských hrách v Pekingu do semifinále běhu na 400 metrů překážek. Jednadvacetiletá atletka dokončila svůj rozběh bezpečně na třetím postupovém místě v čase 55,91 sekundy. Hejnová byla v semifinále i na loňském mistrovství světa v Ósace.

V nedělním závodě si hned od začátku hlídala své soupeřky a prý běžela uvolněně a šetřila síly. "V pohodě, hlídala jsem si to od startu," řekla po doběhu novinářům. "Nemělo cenu to hnát už v rozběhu, síly budou potřeba na semifinále," prozradila svou taktiku. Hladký postup do semifinále ji potěšil. "Jsem moc ráda, že to šlo tak hladce," dodala.

V cílové rovince už bezpečně věděla, že ji postup nemine. "Tak jsem to pustila úplně," řekla. Cítí se prý dobře, v semifinále už poběží naplno. Požene ji i devadesátitisícový kotel stadionu. "Když jsem na stadion přišla, běhal mi mráz po závodech, málem mě to úplně pohltilo. Musela jsem se soustředit jen na sebe a nekoukat kolem," přiznala Hejnová.

V rozbězích se jako jediná dostala pod hranici 55 sekund Jamajčanka Melanie Walkerová (54,46). Semifinálové závody jsou na programu v pondělí, finále ve středu.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS - ZDE

Foto: Reuters
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Korea porazila Salvador 1:0. Trenér: Salvador hraje podobným stylem jako Česko

Sport
4. 6. 2026
ilustrační foto

Kouč volejbalistek Athanasopulos označil výhru nad domácí Čínou za neuvěřitelnou

Sport
3. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlatý gól ve 71. minutě: Finové ukradli Švýcarům sen na domácím ledě

Sport
1. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ