Hilgertová <span>finále zkazila,</span> na medaili nedosáhla. Je devátá

Sport
15. 8. 2008 10:57
Štěpánka Hilgertová na olympijském kanálu v Pekingu
Štěpánka Hilgertová na olympijském kanálu v Pekingu

Štěpánka Hilgertová na olympijském kanálu v Pekingu.Kajakářka Štěpánka Hilgertová na olympijských hrách v Pekingu medaili nezískala, ačkoli jí po semifinále patřilo třetí místo. Dvojnásobná olympijská šampionka ve vodním slalomu nezvládla svou finálovou jízdu, v níž neprojela hned čtvrtou branku, připsala si tři padesátisekundové penalizace a obsadila deváté místo.

VÍCE FOTOGRAFIÍ: ZDE 

Zvítězila Slovenka Elena Kaliská, která tak obhájila prvenství z olympiády v Aténách. Slováci ovládli soutěže ve vodním slalomu - vybojovali tři zlaté olympijské medaile.

ZÁVOD JSME SLEDOVALI ON-LINE - ZDE

Čtyřicetileté Hilgertové se stala ve finálové jízdě osudnou kombinace protivodných branek 3 a 4. Zkušená Češka se ocitla při nájezdu do "čtyřky" hlavou ve vodě, a než se jí podařil eskymácký obrat, voda ji odnesla dál.

Poslední jízdu na svých pátých olympijských hrách vítězka z Atlanty 1996 a Sydney 2000 přesto dokončila, i když si v ní připsala 150 trestných sekund a neměla šanci na medailové umístění.

"Chtěla jsem urychlit přejezd mezi brankami a hrábla jsem si horní rukou. Kajak se trochu naklonil a už to bylo," řekl Hilgertová těsně po své jízdě. "Hned jsem si řekla, že je to v háji. Ale podle mého jsem dokázala, že to byla jednorázová chyba a že na to stále mám. Neuspěla jsem kvůli jednomu momentu, a ne proto, že bych už nestačila," řekla 40letá závodnice.

K medaili měla Hilgertová blízko po semifinále, v němž i přes dvě penalizace obsadila třetí pozici. Po úspěšném protestu slovenské výpravy proti jednomu "šťouchu" vedla Kaliská, která měla před Hilgertovou náskok čtyři a půl sekundy. Druhá byla Francouzka Emilie Ferová, ale ani ona své finále nezvládla a klesla na sedmou příčku.

Čeští vodáci z olympijského kanálu stejně jako před čtyřmi lety vylovili jednu medaili, opět díky deblkánoi Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek.

Foto: Robert Sedmík

Autor: - ons -

Další čtení

ilustrační obrázek

Fotbalové MS láme rekordy: více týmů, 104 zápasů a nejdražší vstupenky v historii

Sport
26. 5. 2026

Češi podlehli na MS Norsku 1:4, Seveřané si po 14 letech zahrají čtvrtfinále

Sport
25. 5. 2026
Hráči SK Slavia Praha oslavují společně s fanoušky zisk mistrovského titulu.

Na oslavu titulu přišlo téměř 10 tisíc fanoušků, zazpívaly Vondráčková a Sandra

Sport
24. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ