Španělští olympionici dostali pár dní před startem londýnských her tvrdou ránu: bylo jim představeno oblečení, ve kterém budou muset chodit.
Bývalá světová tenisová jednička Carlos Moya popíchl na Twitteru Feliciana Lopéze, který bude v Londýně hrát: "Už se strašně těším, až si to oblečeš. Proč? Protože jsi nikdy v životě na sobě neměl nic hnusnějšího," napsal škodolibě. Reakce Lopéze na sebe nenechala dlouho čekat: "Chlape, naše olympijské oblečení je šílené, hodně šílené."
Módní policie by za to zavírala na dlouhá léta. Hodně výrazné a hodně nepovedené olympijské komplety má na svědomí ruská společnost Bosco, která rovněž vyrábí odění pro ruský a ukrajinský olympijský výbor. Základní vzor, který se nevkusně vyjímá na španělských kompletech, připomíná hlavně ruské, dlouhodobě nevzhledné oblečení.
Španělská média příšernost po právu kritizují, stejně jsou na tom i sportovci. Zlatý kanoista z Pekingu Saul Craviotto napsal na Twitteru všeříkající názor: "Právě jsem doma a zkouším si olympijské oblečení. Dávám vám sem fotku. A vím, že je lepší to celé nekomentovat."
Pozemní hokejista Alex Fàbregas je na tom podobně: "Prostě olympijské oblečení. Nemám k tomu slušná přídavná jména."
Španělská média především nechápou, proč dělali olympijské uniformy Rusové. Pro USA, Británii či Itálii navrhovala komplety velká jména světové módy jako Ralph Lauren, Stella McCartney nebo Armani. A Španělé mají "vykřičené bundy z Ruska".
Šéf Španělského olympijského výboru Alejandro Blanco vysvětluje: "Rozhodnutí bylo učiněno již před rokem a půl a teď jej nevrátíme. Když si náš vlajkonoš Rafael Nadal a další oblečou tyhle uniformy, svět bude aplaudovat Španělsku," obhajuje výrazné oděvy. "Navíc celá zakázka byla vyrobena zadarmo. Je to přeci lepší, než dávat milion a půl eur z veřejných peněz. Navíc v naší současné situaci," argumentuje hospodářskou krizí v zemi.
Na španělském oblečení bude recese hodně znát...