Kanaďan má medaili. <span>V 61 letech, na devátý pokus</span>

Sport
19. 8. 2008 13:45
Kanaďan Ian Millar konečně získal olympijskou medaili.
Kanaďan Ian Millar konečně získal olympijskou medaili.
Kanaďan Ian Millar konečně získal olympijskou medaili.Přísloví o tom, že trpělivost přináší růže, potvrdil jednašedesátiletý Kanaďan Ian Millar. Ten se v jezdeckých soutěžích představil již na devátých olympijských hrách, a až nyní v Hongkongu se dočkal v parkuru první medaile.

Svou olympijskou kariéru započal v roce 1972 v Mnichově a od té doby chyběl pouze na bojkotovaných hrách v Moskvě. Letošní účastí vyrovnal rekord rakouského jachtaře Huberta Raudaschla, jenž se jako dosud jediný představil na devíti olympiádách.

Kanaďan Ian Millar startoval už na olympiádě v Mnichově.Člen sportovní síně slávy Kanady navíc v 61 letech překvapil s koněm In Style kvalitním výkonem, kterým svému týmu pomohl ke stříbrným medailím v soutěži družstev. O zlato přišla navíc Kanada proti Američanům až v rozeskakování, kterého se již nemohl zúčastnit další veterán Mac Cone kvůli zranění svého koně Oleho.

Chce startovat i v Londýně

Millar se ani v pokročilém sportovním věku nehodlá vzdát své olympijské vášně. "Už jsem si vyhlédl koně pro Londýn," oznámil rodák z Halifaxu. Pokud by se radoval z cenného kovu i v roce 2012, stal by se nejstarším olympijským medailistou všech dob. Tento primát zatím drží švédský střelec Oscar Swahn, jemuž bylo v době triumfu na OH ve Stockholmu 64 let a osm měsíců.

Millarova čínská mise však ještě není u konce. Ve čtvrtek se představí v soutěži jednotlivců, v níž startuje 35 jezdců.

Foto: AP
Autor: ČTK

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ