Nejisté Rio: Kuvajťané mají ohroženou olympiádu

Sport
27. 10. 2015 20:02
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Kuvajtským sportovcům hrozí, že v příštím roce přijdou o start na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) dnes pozastavil na neurčito Kuvajtu členství kvůli vměšování státu do chodu organizace.

tomuto kroku přikročil MOV už podruhé za posledních pět let. Před dvěma týdny potkal stejný osud Kuvajtskou fotbalovou asociaci (KFA), kterou suspendovala FIFA.

Kuvajtský olympijský výbor se znovu stane plnohodnotným členem MOV, až bohatý emirát splní podmínky MOV. To si vyžaduje změnu zákona o sportu, která nebyla ve stanovené lhůtě schválena.

Kuvajt měl pozastavené členství již v roce 2010, krátce před začátkem olympijských her v Londýně ho ale získal zpět. Pokud tentokrát suspendace neskončí včas, mohli by kuvajtští sportovci v Riu případně startovat jedině pod olympijskou vlajkou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ABACA/Gouhier-Guibbaud-JMP

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ