Neymar dostal svolení. Barcelona pustí útočníka na olympiádu

Sport
9. 4. 2016 13:06
Brazilský útočník Neymar.
Brazilský útočník Neymar.

Hvězdný útočník Neymar dostal od Barcelony svolení startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Účast na Copě América katalánský celek čtyřiadvacetiletému fotbalistovi povolit nechce, aby měl čas na odpočinek po klubové sezoně. Brazilská fotbalová federace, která podle televizní stanice Globo dostala od Barcelony vyrozumění v pátek, chce ještě o Neymarův start na červencovém turnaji v USA bojovat.

Olympijský turnaj fotbalisté Brazílie ještě nikdy nevyhráli, nyní budou navíc o zlato usilovat na domácí půdě, proto je pro ně Neymarova účast v Riu prioritou. Olympiáda však nepatří mezi soutěže FIFA, takže kluby na ni nemusejí hráče uvolňovat.

Neymar by rád hrál na obou akcích. Dokonce navrhoval, že by na Copě América mohl nastupovat až od čtvrtfinále. Barcelona však trvá na tom, že bude v létě reprezentačnímu kouči Dungovi k dispozici jen na jednom turnaji.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Matthias Oesterle

Další čtení

Argentinec Lionel Messi oslavuje svůj druhý gól během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Argentinou a Egyptem

Zázrak v Atlantě: Argentina dvanáct minut před koncem utekla hrobníkovi z lopaty

Sport
8. 7. 2026
ilustrační foto

Mistrovství světa FIFA přinese téměř devět miliard dolarů, uvedl Bloomberg

Sport
7. 7. 2026
Belgičan Hans Vanaken (20) slaví po vstřelení třetího gólu svého týmu během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Spojenými státy a Belgií

Konec snu pořadatelů: USA podlehly Belgii a další šampionát končí v osmifinále

Sport
7. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ