Řím se chce ucházet <span>o olympijské hry</span> v roce 2020 

Sport
1. 8. 2009 15:54
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoItalská metropole Řím chce využít nynější mistrovství světa v plavání jako součást žádosti na uspořádání olympijských her v roce 2020. Starosta Gianni Alemanno dnes prohlásil, že Řím hodlá kandidovat na pořádání největší sportovní události. Definitivní rozhodnutí padne až na začátku října.

"Řím chce předložit svou kandidaturu. Itálie je připravená na uspořádání olympijských her," citovala Alemanna agentura SID. Letní olympiáda se v Itálii dosud konala pouze jednou, a to v roce 1960 právě v Římě.

Definitivní rozhodnutí o římské kandidatuře padne 2. října, kdy bude Mezinárodní olympijský výbor vybírat z Chicaga, Tokia, Ria de Janeiro a Madridu pořadatele her v roce 2016. Pokud nebude vybráno evropské město, podá Řím kandidaturu. V opačném případě by nemělo šanci na úspěch, neboť hry v roce 2012 pořádá Londýn a byla by malá šance, aby byl třikrát za sebou vybrán pořadatel z téhož kontinentu.

Zájem kandidovat na pořadatelství v roce 2020 již dříve oznámily Berlín, Dillí, Petrohrad, jihokorejský Pusan, Tchaj-wan, Peru a Budapešť. Původně hodlala kandidovat i Praha, ale od záměru ustoupila.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

sobotní etapa v Alpe d'Huez, Francie, 25. července 2026

Závěrečná etapa Tour bude kvůli požárům kratší, závodit se bude v Paříži

Sport
26. 7. 2026
Alexander Choupenitch z České republiky soutěží v individuální soutěži mužů ve fleretu na mistrovství světa v šermu Kerry 2026

První český mistr světa v šermu! Choupenitch v Hongkongu rozdrtil Itala 15:2

Sport
25. 7. 2026
Hlavní trenér Brian Priske a kapitán Lukáš Haraslín vystoupili na tiskové konferenci fotbalového klubu Sparta Praha před zahájením sezony 2026/2027

Priske: „Jsme hladovější než kdy jindy.“ Sparta vyhlásila útok na všechny trofeje

Sport
23. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ