Otestujte se
KVÍZ: Co (ne)víte o Emilu Zátopkovi?

Původní zpráva Česká lokomotiva, Satupekka a legenda atletiky. Tak se stále mluví o Emilu Zátopkovi, jednom z nejslavnějších běžců světové atletické historie. Co o něm vlastně víte či nevíte? více

Emil Zátopek v závodě na 5000 metrů v Helsinkách roku 1952.

Česká lokomotiva

FotoreportážČeská lokomotiva, Satupekka a legenda atletiky. Tak se stále mluví o Emilu Zátopkovi, jednomu z nejslavnějších běžců na světě. Nejvíce se kopřivnický rodák... více

Olympijský vítěz Eliud Kipchoge se chystá pokořit světový rekord.

Maraton
Můžu překonat jakékoli limity, slibuje Kipchoge útočící na rekord

Olympijský vítěz Eliud Kipchoge, kterému na začátku května v Monze o 25 sekund unikla dvouhodinová hranice, chce v Berlíně překonat maratonský světový rekord.... více

Joyciline Jepkosgeiová zaběhla v Praze nový rekord.

Překonaný milník
Nový rekord. Keňanka Jepkosgelové zaběhla 10 km pod 30 minut

Keňanka Joyciline Jepkosgeiová jako první žena v historii zaběhla 10 kilometrů na silnici pod 30 minut. V Praze vyhrála v čase 29:43. Vlastní světový rekord z... více

Nepřehlédněte

Alternativní taxislužba
Uber má v Londýně stopku. Městu mu neprodlouží licenci

Ilustrační foto.

Londýnský úřad zodpovědný za dopravní systém (TfL) se rozhodl, že alternativní taxislužbě Uber... více

Čtvrtý v pořadí
Spejbl a Hurvínek dostali nový hlas. Kláska střídá Lážnovský

Hurvínek se psem Žerykem.

Populárním loutkám Spejblovi a Hurvínkovi nově propůjčí od října svůj hlas loutkoherec Ondřej... více

Boss KLDR
Jak přeložit Kimovy urážky? Američané mají potíže

Kim Čong-un, vůdce KLDR.

Američtí novináři mají zřejmě stále větší potíže s překladem urážek, které severokorejská média a... více

Výkony českých oštěpařů udělaly Daně Zátopkové radost.

Oštěpařské úspěchy
Je úžasné, jak se Železný zažral do trénování, chválí Zátopková

06.09. 14:50

Olympijskou vítězku z Helsinek Danu Zátopkovou potěšili její nástupci na mistrovství světa v Londýně. Viděla, jak oštěpařka Barbora Špotáková získala titul a... více

Atletka Zuzana Hejnová.

Atletika
Překážkářka Hejnová se raduje, její trenérkou zůstavá Dana Jandová

06.09. 12:00

Překážkářku Zuzanu Hejnovou bude dál trénovat Dana Jandová, se kterou dvojnásobná mistryně světa obnovila spolupráci v květnu po odchodu od německého kouče... více

Usain Bolt věří, že jeho rekordy jen tak překonány nebudou.

Konec legendy
Naše éra byla nejlepší v historii, rekordy vydrží dlouho, míní Bolt

05.09. 14:59

Bývalý sprinter Usain Bolt je přesvědčen, že jeho světové rekordy na stovce a dvoustovce mohou vydržet několik desetiletí. Bolt nejrychlejší časy historie... více

Zuzana Hejnová na srpnovém mistrovství světa v Londýně.

Diamantová liga
Češky zazářily v Bruselu. Hejnová doběhla druhá, výškařka Hrubá bere bronz

01.09. 20:21 Aktualizováno 01.09. 21:37

Překážkářka Zuzana Hejnová doběhla druhá ve finále atletické Diamantové ligy v Bruselu. Dvojnásobná mistryně světa se letos poprvé dostala pod 54 sekund, ale... více

Staněk zakončil Diamantovou ligu finálovým pátým místem.

Staněk dlouho útočil na třetí místo, nakonec skončil pátý

31.08. 18:10 Aktualizováno 31.08. 21:43

Český koulař Tomáš Staněk obsadil pátou příčku ve finále Diamantové ligy v Bruselu. Jeho nejdelší pokus v soutěži na náměstí Grand Place měřil 21,39 metru.... více

Zuzana Hejnová na mistrovství světa v Londýně.

Finále
Reparát za mistrovství světa, ví Hejnová před Diamantovou ligou

31.08. 11:46

Dvojnásobné zastoupení bude mít česká atletika v pátečním hlavním programu druhého finálového mítinku Diamantové ligy. V Bruselu budou závodit dvojnásobná... více

Asafa Powell na rozdíl od Usaina Bolta konec kariéry neplánuje.

Zkušený sprinter
Nevím, kdy skončím. Chci další stovky pod deset, hlásí Powell

28.08. 11:47

Zatímco Usain Bolt se na mistrovství světa v Londýně rozloučil s vrcholovou atletikou, jeho starší kolega z jamajské reprezentace Asafa Powell konec kariéry... více

Český oštěpař Jakub Vadlejch skončil na mítinku v Německu na třetím místě.

Hod oštěpem
Vadlejch skončil třetí, nestačil na favority. Jsem unavený, dodal

27.08. 17:46

Oštěpař Jakub Vadlejch skončil třetí na mítinku ISTAF v Berlíně. Vicemistr světa a vítěz Diamantové ligy výkonem 85,15 metru z druhé série nestačil jen na... více

Dálkař Radek Juška.

Atletická univerziáda
Dálkař Juška vylepšil národní rekord a na Tchaj-wanu postoupil do finále

27.08. 09:21

Dálkař Radek Juška letos již podruhé zlepšil český rekord. Na Světové letní univerziádě na Tchaj-wanu skočil v kvalifikaci 831 centimetrů a svůj výkon z... více

Koulař Tomáš Staněk (ilustrační foto).

Vrhačský mítink
Koulař Staněk válí. V Německu překonal rekord domácí hvězdy

25.08. 22:52

Koulař Tomáš Staněk zvítězil na vrhačském mítinku v německém Bad Köstritz. Výkonem 21,66 metru navíc překonal rekord mítinku domácí hvězdy Davida Storla,... více

Barbora Špotáková má za sebou nadmíru vydařenou sezonu.

Cílem hry v Tokiu
Báro, ještě nekonči, psali jí fanoušci. Špotáková je poslechla

25.08. 14:46

Oštěpařka Barbora Špotáková pokračuje v kariéře. Letošní mistryně světa a čerstvá vítězka Diamantové ligy se příští rok těší na Kontinentální pohár v Ostravě a... více

Překážkářka Zuzana Hejnová na nedávném MS v Londýně. Tam skončila čtvrtá, v Curychu triumfovala.

Atletický Curych
Vládci oštěpu. Špotáková i Vadlejch ovládli seriál "Diamantovky"

24.08. 20:19 Aktualizováno 24.08. 22:03

Oštěpař Jakub Vadlejch obhájil vítězství v Diamantové lize. Ve finále v Curychu zvítězil díky pokusu 88,50 metru ze druhé série. Předčil oba favorizované... více

Slavný dopingový hříšník atlet Justin Gatlin.

Podvodník
Gatlinovo dopingové pokání: Je mi to líto, bučení na MS bolelo

22.08. 11:51

Mistr světa na stovce Justin Gatlin se veřejně omluvil za dopingové prohřešky, kvůli kterým na něj diváci bučeli při světovém šampionátu v Londýně. V rozhovoru... více

Jeden z trojice korupčníků a bývalý pokladník IAAF Valentin Balachničev.

Úplatky v atletice
Arbitrážní soud vynesl rozsudek: doživotí pro trojici korupčníků

22.08. 05:00

Arbitrážní soud pro sport (CAS) potvrdil doživotní zákaz působení v atletice pro Papu Massatu Diacka, bývalého pokladníka mezinárodní federace IAAF Valentina... více

Oštěpařka Barbora Špotáková.

V Curychu si hodlám udělat krásný závěr sezony, hlásí Špotáková

21.08. 17:08

Mistryně světa Barbora Špotáková chce při čtvrtečním finále Diamantové ligy v Curychu důstojně ukončit sezonu. I když oštěpařka stále oslavuje titul z Londýna,... více

Oštěpař Petr Frydrych na MS v Londýně.

Atletika
Oštěpař Frydrych jede na bronzové vlně, uspěli na mítinku v Thumu

19.08. 09:20

Oštěpař Petr Frydrych obsadil při prvním startu po zisku bronzové medaile na mistrovství světa třetí místo na vrhačském mítinku v německém Thumu, kde hodil... více

Bývalý atlet Frankie Fredericks.

Korupční jednání
Fredericks musí pryč z atletiky, IAAF zrušila jeho odvolání

17.08. 16:00

Disciplinární komise Mezinárodní atletické federace potvrdila trest pro bývalého namibijského sprintera a člena vedení IAAF Frankieho Frederickse. Ten byl v... více

hendikepovaný atlet Oscar Pistorius proslul svým startem na olympijských hrách mezi zdravými soupeři. Nyní si odpykává trest za vraždu své přítelkyně (ilustrační foto).

Odsouzený atlet
Pistorius byl puštěn z vězení, aby se mohl zúčastnit pohřbu

16.08. 19:06

Handicapovaný jihoafrický atlet Oscar Pistorius, který si odpykává šestiletý trest za vraždu přítelkyně, byl na několik hodin propuštěn z vězení, aby se mohl... více

Bývalý oštěpař a současný trenér českýcm medailistů Jan Železný.

Trenérova pýcha
Úplně jiné medaile. Jsem na ně hrdý víc, přiznává Jan Železný

15.08. 05:00

Trojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Jan Železný rozšířil svou sbírku jedenácti medailí z velkých mezinárodních akcí z aktivní kariéry o... více

Trio, které to společně dokázalo. Zleva Petr Frydrych, Jan Železný a Jakub Vadlejch.

Dvě medaile
Úspěšní oštěpaři děkují Železnému: Věřil nám celou dobu

14.08. 15:43

Ziskem první medaile na velké mezinárodní akci se chtějí oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych odrazit k dalším úspěchům. Oba díky osobním rekordům v sobotu... více