Legenda končí
Gebrselassie po dvou letech odstoupil z čela etiopské atletiky

Aktualizováno 12.11. 20:12Bývalý slavný běžec Haile Gebrselassie odstoupil po dvou letech z funkce předsedy Etiopské atletické federace. Pětačtyřicetiletá vytrvalecká legenda odůvodnila svůj krok... více

Oštěpařka Barbora Špotáková opět začne trénovat.

Nemůže se dočkat
Špotáková je zpět. Po druhé mateřské se vrací k tréninku

Světová rekordmanka a úřadující mistryně světa Barbora Špotáková se po mateřské dovolené vrací k plnému tréninku. Sedmatřicetiletá oštěpařka se hlásila na... více

Vytrvalkyně Vrabcová Nývltová zařizuje měsíční kemp v Keni.

Může běhat
Vytrvalkyně Vrabcová Nývltová zařizuje měsíční kemp v Keni

Tři týdny měla vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová klid. Bronzová medailistka z mistrovství Evropy kvůli trhlinkám v levé achilovce vynechala Newyorský maraton a... více

Keňská radost byla v cíli dvojnásobná.

Newyorský maraton
Keitanyová vyhrála počtvrté za posledních pět let

Keňanka Mary Keitanyová vyhrála počtvrté za posledních pět let Newyorský maraton. Časem 2:22:48 zaostala jen o 17 sekund za traťovým rekordem krajanky Margaret... více

Shaunae Millerovou-Uibovou čeká těžké rozhodování.

Mistrovství světa
Šampionka má dilema. Musí si vybrat pouze jednu disciplínu

30.10. 11:45

Bahamská atletka Shaunae Millerová-Uibová letos zářila na dvoustovce i čtvrtce, ale příští rok se na mistrovství světa o double nepokusí. Program šampionátu v... více

Keňský vytrvalec Kiptum vylepšil rekord na 58:18.

Půlmaraton ve Valencii
Keňský vytrvalec Kiptum vylepšil rekord na 58:18

28.10. 13:25

Keňský běžec Abraham Kiptum vylepšil světový rekord v půlmaratonu. Ve Valencii dnes vyhrál v čase 58:18 a dosavadní nejlepší čas Zersenaye Tadeseho z Eritreje... více

Desetibojař Mayer vyhrál i přes kolaps na ME.

Atleti Evropy
Desetibojař Mayer a sprinterka Smithová ovládli anketu EAA

27.10. 05:00

Světový rekordman v desetiboji Kévin Mayer z Francie a trojnásobná sprinterská mistryně Evropy Dina Asherová-Smithová z Británie byli vyhlášeni nejlepšími... více

Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku dalekém Heike Drechslerová.

Olympijská vítězka
Slavná atletka smazala obvinění, se Stasi nespolupracovala

24.10. 18:46

Dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku dalekém Heike Drechslerová po více než dvou desetiletích prolomila mlčení ohledně své údajné spolupráce s... více

Tři zápasy s velmocemi ukáží Česku, jak na tom je necelé dva měsíce před MS.

Poslední test
Florbalisté mají ve Švédsku generálku na domácí šampionát

19.10. 05:00

České florbalisty čeká od pátku do neděle na Euro Floorball Tour ve švédské Uppsale zápasová generálka před prosincovým domácím mistrovstvím světa v Praze. Pro... více

Michal Prokeš nečekaně rezignoval z funkce ředitele sportovně-technického oddělení.

Jasný nesouhlas
Poborský a další reprezentanti jsou proti odchodu Prokeše z FAČR

18.10. 18:49

Bývalí reprezentanti v čele s Karlem Poborským, Radkem Bejblem, Janem Suchopárkem nebo Petrem Koubou nesouhlasí s odchodem Michala Prokeše z funkce ředitele... více

Eva Vrabcová populární maraton v New Yorku nepoběží.

Stop kvůli zranění
Vrabcová slavný maraton nepoběží, zastavila ji achilovka

18.10. 18:27

Bronzová medailistka z mistrovství Evropy Eva Vrabcová Nývltová nepoběží listopadový maraton v New Yorku, kde loni skončila sedmá. Kvůli zranění achilovky se... více

Caster Semenyaová měla kvůli hormonům v minulosti problémy.

Odložení pravidla
IAAF posunula platnost o hormonální léčbě na březen

17.10. 05:00

Mezinárodní atletická federace IAAF odložila platnost kontroverzního pravidla, které zamezuje běžkyním s vyšší hladinou mužských hormonů závodit na tratích od... více

Farah překonán! Rekord mu sebral švýcarský talent.

Silniční běh
Farah překonán, rekord mu sebral švýcarský talent

14.10. 18:12

Britská hvězda Mo Farah přišel o evropský rekord v silničním běhu na 10 kilometrů. Překonal ho dvaadvacetiletý švýcarský talent Julien Wanders, který obsadil... více

Alina Cvilijová zná trest za doping.

Vyfasovala trest
Vicemistryně Evropy v chůzi dopovala, dostala stopku

12.10. 11:58

Vicemistryně Evropy v chůzi na 50 kilometrů Alina Cvilijová má pozastavenou činnost kvůli dopingu. Čtyřiadvacetiletá Ukrajinka měla pozitivní test na stimulant... více

Maratonu v Chicagu se zúčastnila také Joan Benoitová Samuelsonová.

Skvělý výkon
První vítězka OH v maratonu uběhla v 61 letech závod v Chicagu

09.10. 12:38

Nedělní maraton v Chicagu uběhla i první olympijská vítězka v maratonu Joan Benoitová Samuelsonová, která triumfovala při premiéře žen v této disciplíně v roce... více

Mo Faraha během přípravy pokousal pes.

Přiznání běžce
Farahovu cestu k rekordu ohrozil pes, který ho v létě pokousal

08.10. 10:11

Novopečený evropský rekordman v maratonu Mo Farah prozradil nezvyklý problém v přípravě, který mohl ohrozit jeho vystoupení v nedělním maratonu v Chicagu. Při... více

David Rudisha se vrací po zranění.

Návrat po zranění
Světový rekordman Rudisha je zpět. Vyhlíží olympiádu v Tokiu

04.10. 11:09

Světový rekordman v běhu na 800 metrů David Rudisha po vleklých zdravotních problémech znovu trénuje. Vyléčil zranění zadního stehenního svalu a sedací kosti,... více

Claye dokázal přesvědčit americkou antidopingovou agenturu.

Zproštěn obvinění
Trojskokan trest za doping nedostane. Agentura ho očistila

28.09. 11:05

Americký trojskokan Will Claye nedostane trest za doping. Národní antidopingová agentura USADA přijala vysvětlení trojnásobného medailisty z olympijských her,... více

Ruský aletický svaz se odvolal k arbitrážnímu soudu.

Dopingová kauza
Ruský svaz nesouhlasí se suspendací, odvolal se k arbitráži

26.09. 11:23

Ruský atletický svaz se odvolal k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) proti rozhodnutí Mezinárodní atletické federace IAAF prodloužit jeho suspendaci kvůli... více

Eva Vrabcová Nývltová poběží maraton v Bostonu.

Velká událost
Vrabcová se zúčastní nejstaršího maratonu. Pomohl jí bronz z ME

17.09. 11:34

Nejlepší česká vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová poběží 15. dubna příštího roku v Bostonu nejstarší maraton na světě. K pozvánce na tradiční závod jí pomohl... více

Francouz Mayer zlepšil světový rekord na 9126 bodů.

Atletický desetiboj
Francouz Mayer zlepšil světový rekord na 9126 bodů

16.09. 18:44 Aktualizováno 16.09. 22:34

Francouz Kévin Mayer vytvořil v Talence světový rekord v desetiboji výkonem 9126 bodů. Dosavadní tři roky staré maximum Američana Ashtona Eatona vylepšil o 81... více

Hassanová zlepšila v Kodani evropský rekord.

Půlmaraton
Hassanová zlepšila v Kodani evropský rekord

16.09. 18:37

Nizozemská běžkyně Sifan Hassanová ozdobila svou úspěšnou sezonu evropským rekordem v půlmaratonu. V Kodani dnes zvítězila časem 1:05:15. Jedenáct let staré... více

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge.

Vylepšení maxima
Maratonec Kipchoge nadchl v Berlíně světovým rekordem!

16.09. 12:09

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge vyhrál Berlínský maraton ve výrazně vylepšeném světovém rekordu 2:01:39. Třiatřicetiletý olympijský vítěz překonal o 1:18... více

Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou udělali na mistrovství světa skvělý výsledek.

Skvělý výsledek. Přibylová a Polívka byli pátí ve štafetě

10.09. 09:19

Moderní pětibojaři Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou obsadili na mistrovství světa v Mexiku páté místo ve smíšené štafetě. Zvítězili Němci Rebecca... více

Jakub Vadlejch.

Kontinentální pohár
Konečně to bylo ono, rozplýval se Vadlejch nad svým hodem

09.09. 21:10

Oštěpař Jakub Vadlejch se po zranění zad, které ho připravilo o výbornou formu z první poloviny sezony, konečně cítil ve své kůži. Na Kontinentálním poháru v... více