Velká událost
Vrabcová se zúčastní nejstaršího maratonu. Pomohl jí bronz z ME

Nejlepší česká vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová poběží 15. dubna příštího roku v Bostonu nejstarší maraton na světě. K pozvánce na tradiční závod jí pomohl bronz na mistrovství... více

Francouz Mayer zlepšil světový rekord na 9126 bodů.

Atletický desetiboj
Francouz Mayer zlepšil světový rekord na 9126 bodů

Aktualizováno 16.09. 22:34Francouz Kévin Mayer vytvořil v Talence světový rekord v desetiboji výkonem 9126 bodů. Dosavadní tři roky staré maximum Američana Ashtona Eatona vylepšil o 81... více

Hassanová zlepšila v Kodani evropský rekord.

Půlmaraton
Hassanová zlepšila v Kodani evropský rekord

Nizozemská běžkyně Sifan Hassanová ozdobila svou úspěšnou sezonu evropským rekordem v půlmaratonu. V Kodani dnes zvítězila časem 1:05:15. Jedenáct let staré... více

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge.

Vylepšení maxima
Maratonec Kipchoge nadchl v Berlíně světovým rekordem!

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge vyhrál Berlínský maraton ve výrazně vylepšeném světovém rekordu 2:01:39. Třiatřicetiletý olympijský vítěz překonal o 1:18... více

Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou udělali na mistrovství světa skvělý výsledek.

Mistrovství světa
Skvělý výsledek. Přibylová a Polívka byli pátí ve štafetě

10.09. 09:19

Moderní pětibojaři Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou obsadili na mistrovství světa v Mexiku páté místo ve smíšené štafetě. Zvítězili Němci Rebecca... více

Jakub Vadlejch.

Kontinentální pohár
Konečně to bylo ono, rozplýval se Vadlejch nad svým hodem

09.09. 21:10

Oštěpař Jakub Vadlejch se po zranění zad, které ho připravilo o výbornou formu z první poloviny sezony, konečně cítil ve své kůži. Na Kontinentálním poháru v... více

Atletika
Kontinentální pohár vyhrála Amerika. Z Čechů bodovali oštěpaři

09.09. 17:03 Aktualizováno 09.09. 18:27

UVNITŘ VŠECHNY VÝSLEDKY. Kontinentální pohár v atletice vyhrál v Ostravě tým Ameriky. Evropa, pro niž vybojovali oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková... více

Naštvaný český koulař Tomáš Staněk.

Strašný! kritizoval naštvaný Staněk systém soutěže

09.09. 06:30

Hodně naštvaný byl po svém vystoupení na Kontinentálním poháru koulař Tomáš Staněk. Kritizoval inovativní formát soutěže, který podle něj nemá s atletikou nic... více

Atletická legenda Michael Johnson před lety na charitativní akci.

Těžké chvíle
Atletická legenda Johnson se zotavuje po mozkové příhodě

09.09. 05:00

Atletická legenda Michael Johnson se zotavuje po lehké cévní mozkové příhodě, kterou utrpěl v minulém týdnu. Čtyřnásobný olympijský vítěz, jenž příští týden... více

Vrzalová i Staněk byli na Kontinentálním poháru šestí.

Amerika vede Kontinentální pohár, Vrzalová a Staněk byli šestí

08.09. 17:56 Aktualizováno 08.09. 18:41

Po prvním dnu atletického Kontinentálního poháru vede v Ostravě tým Ameriky, který nasbíral 135 bodů. Před obhájci trofeje z Evropy má dvanáctibodový náskok.... více

Kabange Mupopová dostala čtyřletou stopku.

Zvýšený testosteron
Zambijská čtvrtkařka dopovala, čtyři roky si nezazávodí

07.09. 13:18

Zambijská čtvrtkařka Kabange Mupopová dostala čtyřletý zákaz startů za pozitivní dopingový test na loňském mistrovství světa v Londýně. Pětadvacetiletá... více

Mike Powell je jedním z kontinentálních trenérů.

Kapitáni přemýšlejí, z koho v Ostravě udělají žolíka

07.09. 05:00

Všichni kapitáni pro atletický Kontinentální pohár už jsou v Ostravě a dnes navštívili výstavu v tamním obchodním centru, která je věnovaná historii této... více

Oštěpařka Barbora Špotáková obdrží zlatou medaili ze světového šampionátu 2011.

Atletika
Špotáková má třetí zlato z MS. "Díky" dopingu Abakumovové

05.09. 14:38 Aktualizováno 05.09. 16:10

Oštěpařka Barbora Špotáková získá dodatečně titul mistryně světa z Tegu 2011 a bude trojnásobnou šampionkou. Její tehdejší přemožitelka Maria Abakumovová z... více

Vítěz koule z Curychu Tomas Walsh.

Atletika
Koulař Staněk a oštěpařka Ogrodníková skončili v Curychu pátí

30.08. 20:57 Aktualizováno 30.08. 22:19

Koulař Tomáš Staněk ve finále Diamantové ligy v Curychu hodil nejdál v aktuální sezoně a výkonem 21,87 metru obsadil jako nejlepší Evropan páté místo. Rovněž... více

David Okeyo dostal tučnou pokutu a doživotní zákaz působení v atletice.

Atletika
Doživotní distanc a pokuta. Člen keňské rady pyká za zpronevěru

30.08. 12:57

Keňský člen rady mezinárodní federace IAAF David Okeyo dostal doživotní zákaz působení v atletice za zpronevěru stovek tisíc dolarů ze sponzorských peněz.... více

Swapna Barmanová se raduje ze zlaté medaile.

Asijské hry
Respekt. Indka s 12 prsty na nohou vyhrála sedmiboj

30.08. 10:23

Navzdory bolestem zubů a přebytečným prstům na nohou vyhrála Indka Swapna Barmanová sedmiboj na Asijských hrách v Jakartě. Jednadvacetiletá atletka má na každé... více

Dvě ruské dopingové hříšnice dostanou stříbro z OH v Londýně.

Obdrží medaile
Dvě ruské dopingové hříšnice dostanou stříbro z OH v Londýně

29.08. 18:52

Ruské atletky Jekatěrina Poistogovová a Taťjana Tomašovová obdrží po diskvalifikaci soupeřek stříbrné olympijské medaile, ačkoli samy dostaly v minulosti trest... více

Bronzový olympionik a výškařský rekordman Bába ukončil kariéru.

Atlet doskákal
Bronzový olympionik a výškařský rekordman Bába ukončil kariéru

26.08. 22:46

Bronzový olympijský medailista ve skoku do výšky z Atén 2004 Jaroslav Bába ukončil kariéru. S atletikou se rozloučil vítězstvím na mistrovství republiky... více

Atletický stadion v Uherském Hradišti bude pojmenován po legendární oštěpařce Daně Zátopkové.

Pocta legendě
Atletický stadion v Uherském Hradišti ponese jméno Dany Zátopkové

24.08. 11:16 Aktualizováno 24.08. 12:13

Atletický stadion v Uherském Hradišti ponese od neděle jméno olympijské vítězky v hodu oštěpem Dany Zátopkové, která na něm v roce 1946 začínala s atletikou.... více

Česká běžkyně Zuzana Hejnová předčasně ukončila letošní sezonu.

Atletika
Hejnová ukončila sezonu. Potřebuji být zdravá, řekla

20.08. 09:04

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová kvůli zdravotním problémům ukončila sezonu. Jejím posledním závodem bylo mistrovství... více

V nominaci Afriky na Kontinentální pohár nechybí Semenyaová.

V nominaci Afriky na Kontinentální pohár nechybí Semenyaová

18.08. 12:10

V nominaci Afriky na atletický Kontinentální pohár v Ostravě nechybí osmistovkařka Caster Semenyaová či sprinterská hvězda Marie Josée Ta Louová. Obě shodou... více

Nikola Ogrodníková se rozhodla pro oštěp a udělala dobře, slaví první stříbro.

Stříbrná oštěpařka
Ogrodníková: Nenapadlo mě, že přivezu medaili, natož tohle

17.08. 12:15 Rozhovor

Dlouho se jí nedařilo a nemohla se prosadit. Oštěpařka Nikola Ogrodníková se tedy rozhodla pro velký krok, když se na podzim v roce 2016 přestěhovala z Ostravy... více

Staněk se těšil na Duklu hlavně do pořádné posilovny.

Český koulař
Staněk se těšil na Duklu hlavně do pořádné posilovny

16.08. 14:31

Koulař Tomáš Staněk se po mistrovství Evropy těšil na Duklu do posilovny. V té berlínské totiž český atlet trénovat nemohl, protože vybavení tamní posilovny na... více

Flanaganová a Kamworor budou obhajovat v New Yorku.

Prestižní maraton
Flanaganová a Kamworor budou obhajovat v New Yorku

15.08. 11:56

Americká běžkyně Shalane Flanaganová bude obhajovat loňský emotivní triumf na maratonu v New Yorku. Na závod, který se uskuteční 4. listopadu, se chystá také... více

Anežka Drahotová (vlevo) vybojovala na ME stříbrnou medaili.

Úspěšná chodkyně
Za medaili burger? Drahotová se na něj po životním závodě těší

15.08. 10:30 Původní zpráva

Třetí místo ze švýcarského Curychu letos v německém Berlíně ještě o jednu pozici vylepšila. Chodkyně Anežka Drahotová skončila na nedávném mistrovství Evropy v... více