Silniční běh
Farah překonán, rekord mu sebral švýcarský talent

Britská hvězda Mo Farah přišel o evropský rekord v silničním běhu na 10 kilometrů. Překonal ho dvaadvacetiletý švýcarský talent Julien Wanders, který obsadil druhé místo v rychlém... více

Alina Cvilijová zná trest za doping.

Vyfasovala trest
Vicemistryně Evropy v chůzi dopovala, dostala stopku

Vicemistryně Evropy v chůzi na 50 kilometrů Alina Cvilijová má pozastavenou činnost kvůli dopingu. Čtyřiadvacetiletá Ukrajinka měla pozitivní test na stimulant... více

Maratonu v Chicagu se zúčastnila také Joan Benoitová Samuelsonová.

Skvělý výkon
První vítězka OH v maratonu uběhla v 61 letech závod v Chicagu

Nedělní maraton v Chicagu uběhla i první olympijská vítězka v maratonu Joan Benoitová Samuelsonová, která triumfovala při premiéře žen v této disciplíně v roce... více

Mo Faraha během přípravy pokousal pes.

Přiznání běžce
Farahovu cestu k rekordu ohrozil pes, který ho v létě pokousal

Novopečený evropský rekordman v maratonu Mo Farah prozradil nezvyklý problém v přípravě, který mohl ohrozit jeho vystoupení v nedělním maratonu v Chicagu. Při... více

David Rudisha se vrací po zranění.

Návrat po zranění
Světový rekordman Rudisha je zpět. Vyhlíží olympiádu v Tokiu

04.10. 11:09

Světový rekordman v běhu na 800 metrů David Rudisha po vleklých zdravotních problémech znovu trénuje. Vyléčil zranění zadního stehenního svalu a sedací kosti,... více

Claye dokázal přesvědčit americkou antidopingovou agenturu.

Zproštěn obvinění
Trojskokan trest za doping nedostane. Agentura ho očistila

28.09. 11:05

Americký trojskokan Will Claye nedostane trest za doping. Národní antidopingová agentura USADA přijala vysvětlení trojnásobného medailisty z olympijských her,... více

Ruský aletický svaz se odvolal k arbitrážnímu soudu.

Dopingová kauza
Ruský svaz nesouhlasí se suspendací, odvolal se k arbitráži

26.09. 11:23

Ruský atletický svaz se odvolal k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) proti rozhodnutí Mezinárodní atletické federace IAAF prodloužit jeho suspendaci kvůli... více

Eva Vrabcová Nývltová poběží maraton v Bostonu.

Velká událost
Vrabcová se zúčastní nejstaršího maratonu. Pomohl jí bronz z ME

17.09. 11:34

Nejlepší česká vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová poběží 15. dubna příštího roku v Bostonu nejstarší maraton na světě. K pozvánce na tradiční závod jí pomohl... více

Francouz Mayer zlepšil světový rekord na 9126 bodů.

Atletický desetiboj
Francouz Mayer zlepšil světový rekord na 9126 bodů

16.09. 18:44 Aktualizováno 16.09. 22:34

Francouz Kévin Mayer vytvořil v Talence světový rekord v desetiboji výkonem 9126 bodů. Dosavadní tři roky staré maximum Američana Ashtona Eatona vylepšil o 81... více

Hassanová zlepšila v Kodani evropský rekord.

Půlmaraton
Hassanová zlepšila v Kodani evropský rekord

16.09. 18:37

Nizozemská běžkyně Sifan Hassanová ozdobila svou úspěšnou sezonu evropským rekordem v půlmaratonu. V Kodani dnes zvítězila časem 1:05:15. Jedenáct let staré... více

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge.

Vylepšení maxima
Maratonec Kipchoge nadchl v Berlíně světovým rekordem!

16.09. 12:09

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge vyhrál Berlínský maraton ve výrazně vylepšeném světovém rekordu 2:01:39. Třiatřicetiletý olympijský vítěz překonal o 1:18... více

Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou udělali na mistrovství světa skvělý výsledek.

Mistrovství světa
Skvělý výsledek. Přibylová a Polívka byli pátí ve štafetě

10.09. 09:19

Moderní pětibojaři Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou obsadili na mistrovství světa v Mexiku páté místo ve smíšené štafetě. Zvítězili Němci Rebecca... více

Jakub Vadlejch.

Kontinentální pohár
Konečně to bylo ono, rozplýval se Vadlejch nad svým hodem

09.09. 21:10

Oštěpař Jakub Vadlejch se po zranění zad, které ho připravilo o výbornou formu z první poloviny sezony, konečně cítil ve své kůži. Na Kontinentálním poháru v... více

Atletika
Kontinentální pohár vyhrála Amerika. Z Čechů bodovali oštěpaři

09.09. 17:03 Aktualizováno 09.09. 18:27

UVNITŘ VŠECHNY VÝSLEDKY. Kontinentální pohár v atletice vyhrál v Ostravě tým Ameriky. Evropa, pro niž vybojovali oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková... více

Naštvaný český koulař Tomáš Staněk.

Strašný! kritizoval naštvaný Staněk systém soutěže

09.09. 06:30

Hodně naštvaný byl po svém vystoupení na Kontinentálním poháru koulař Tomáš Staněk. Kritizoval inovativní formát soutěže, který podle něj nemá s atletikou nic... více

Atletická legenda Michael Johnson před lety na charitativní akci.

Těžké chvíle
Atletická legenda Johnson se zotavuje po mozkové příhodě

09.09. 05:00

Atletická legenda Michael Johnson se zotavuje po lehké cévní mozkové příhodě, kterou utrpěl v minulém týdnu. Čtyřnásobný olympijský vítěz, jenž příští týden... více

Vrzalová i Staněk byli na Kontinentálním poháru šestí.

Amerika vede Kontinentální pohár, Vrzalová a Staněk byli šestí

08.09. 17:56 Aktualizováno 08.09. 18:41

Po prvním dnu atletického Kontinentálního poháru vede v Ostravě tým Ameriky, který nasbíral 135 bodů. Před obhájci trofeje z Evropy má dvanáctibodový náskok.... více

Kabange Mupopová dostala čtyřletou stopku.

Zvýšený testosteron
Zambijská čtvrtkařka dopovala, čtyři roky si nezazávodí

07.09. 13:18

Zambijská čtvrtkařka Kabange Mupopová dostala čtyřletý zákaz startů za pozitivní dopingový test na loňském mistrovství světa v Londýně. Pětadvacetiletá... více

Mike Powell je jedním z kontinentálních trenérů.

Kapitáni přemýšlejí, z koho v Ostravě udělají žolíka

07.09. 05:00

Všichni kapitáni pro atletický Kontinentální pohár už jsou v Ostravě a dnes navštívili výstavu v tamním obchodním centru, která je věnovaná historii této... více

Oštěpařka Barbora Špotáková obdrží zlatou medaili ze světového šampionátu 2011.

Atletika
Špotáková má třetí zlato z MS. "Díky" dopingu Abakumovové

05.09. 14:38 Aktualizováno 05.09. 16:10

Oštěpařka Barbora Špotáková získá dodatečně titul mistryně světa z Tegu 2011 a bude trojnásobnou šampionkou. Její tehdejší přemožitelka Maria Abakumovová z... více

Vítěz koule z Curychu Tomas Walsh.

Atletika
Koulař Staněk a oštěpařka Ogrodníková skončili v Curychu pátí

30.08. 20:57 Aktualizováno 30.08. 22:19

Koulař Tomáš Staněk ve finále Diamantové ligy v Curychu hodil nejdál v aktuální sezoně a výkonem 21,87 metru obsadil jako nejlepší Evropan páté místo. Rovněž... více

David Okeyo dostal tučnou pokutu a doživotní zákaz působení v atletice.

Atletika
Doživotní distanc a pokuta. Člen keňské rady pyká za zpronevěru

30.08. 12:57

Keňský člen rady mezinárodní federace IAAF David Okeyo dostal doživotní zákaz působení v atletice za zpronevěru stovek tisíc dolarů ze sponzorských peněz.... více

Swapna Barmanová se raduje ze zlaté medaile.

Asijské hry
Respekt. Indka s 12 prsty na nohou vyhrála sedmiboj

30.08. 10:23

Navzdory bolestem zubů a přebytečným prstům na nohou vyhrála Indka Swapna Barmanová sedmiboj na Asijských hrách v Jakartě. Jednadvacetiletá atletka má na každé... více

Dvě ruské dopingové hříšnice dostanou stříbro z OH v Londýně.

Obdrží medaile
Dvě ruské dopingové hříšnice dostanou stříbro z OH v Londýně

29.08. 18:52

Ruské atletky Jekatěrina Poistogovová a Taťjana Tomašovová obdrží po diskvalifikaci soupeřek stříbrné olympijské medaile, ačkoli samy dostaly v minulosti trest... více

Bronzový olympionik a výškařský rekordman Bába ukončil kariéru.

Atlet doskákal
Bronzový olympionik a výškařský rekordman Bába ukončil kariéru

26.08. 22:46

Bronzový olympijský medailista ve skoku do výšky z Atén 2004 Jaroslav Bába ukončil kariéru. S atletikou se rozloučil vítězstvím na mistrovství republiky... více