ME atletických družstev se bude nově konat jednou za dva roky

24. 4. 2016 16:19
bez popisku 811745
bez popisku 811745

Atletické mistrovství Evropy družstev se v budoucnu bude konat jednou za dva roky. Dosud byl cyklus soutěže vzniklé v roce 2009 každoroční s výjimkou olympijských let. O změně rozhodla Evropská asociace na zasedání v Amsterodamu, nový bude i časový program soutěže, aby byl atraktivnější pro televizní přenosy.

Nejbližší kontinentální šampionát družstev se uskuteční v příštím roce. Pořadatelstvím elitní superligy byl už vloni pověřen jediný kandidát, francouzské město Lille, kde se po loňském vítězství v první lize a postupu představí i česká reprezentace.

Novinkou na evropské atletické scéně bude také udělování divokých karet pro obhájce titulu po vzoru mistrovství světa. Letošní šampioni z ME v Amsterodamu tak budou mít automaticky jistou účast i za dva roky v Berlíně.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ