Na doping dohlédne někdo jiný. Slibuje se od toho nezávislost

1. 3. 2016 18:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na olympijských hrách v Riu de Janeiro už nebude pozitivní dopingové testy řešit disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru jako dosud. Na starosti je bude mít zvláštní komise Sportovního arbitrážního soudu (CAS). Podle agentury AP o tom v úterý rozhodl výkonný výbor MOV.

Cílem tohoto kroku je dosáhnout větší nezávislosti při řešení dopingových případů. Arbitři z CAS povedou slyšení s přistiženými sportovci a budou rozhodovat o trestech. Případná odvolání půjdou k jiné sekci Sportovního arbitrážního soudu, který vznikl v roce 1984 z iniciativy MOV a je poslední instancí při řešení sportovních sporů.

Jde o součást plánu předsedy MOV Thomase Bacha zdůvěryhodnit boj proti dopingu tím, že se zabrání případným střetům zájmů. Německý funkcionář chce, aby v budoucnu všechny dopingové kauzy řešil CAS a nikoli jednotlivé sportovní federace. Provádění dopingových kontrol by zase měla mít na starosti výhradně Světová antidopingová agentura, která se momentálně tímto návrhem zabývá a zjišťuje, jak zabezpečit financování.

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Kriminálka vyšetřuje ženu, u které objevili sto koťat v mrazáku a zanedbané kočky

Domácí
13. 3. 2026
ilustrační obrázek

„Tvrdší než v lednu": Írán hrozí demonstrantům smrtí

Zahraničí
Aktualizováno: 13. 3. 2026 11:44
ilustrační obrázek

Čtyři mrtví a 46 zraněných: český řidič autobusu čelí soudu v Německu

Zahraničí
Aktualizováno: 13. 3. 2026 11:43

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ