OBRAZEM: Mužská krása v akci. Nejvíc sexy atleti v Moskvě

16. 8. 2013 11:00
Překážkáři David Oliver (vlevo) a Ryan Wilson.
Překážkáři David Oliver (vlevo) a Ryan Wilson.

Na své si při mistrovství světa v atletice přijdou i sportovní fanynky. Zatímco ve středu pro vás redakce on-line deníku TÝDEN.CZ vybírala nejkrásnější sportovkyně moskevského šampionátu, tentokrát se detailněji podívala i na sexy atlety, kteří v ruské metropoli více či méně úspěšně zápolí o cenné kovy.

Na rozdíl od fotbalu či hokeje nabízí atletika pestrou škálu tělesných konstitucí, od vychrtlých vytrvalců přes svalnaté sprintery až k mohutným vrhačům. Kdo nejvíce zaujal dámskou část sportovní redakce?

Ryan Wilson - 110 m překážek

Ve finále nejkratší trati s překážkami nestačil dvaatřicetiletý americký reprezentant pouze na svého krajana Davida Olivera (spolu na úvodním snímku). V Moskvě dosáhl rodák z Columbusu na svoji první medaili na seniorském světovém šampionátu. Dosud bral pouze bronz ze světového atletického finále v roce 2008 ve Stuttgartu. Ačkoliv v pondělním finálovém běhu doběhl na druhé příčce, v tomto žebříčku mu patří zlatá pozice.

Stříbrný medailista ze 110 metrů překážek Ryan Wilson.

Andreas Thorkildsen - hod oštěpem

Ačkoliv vypadá velice mladě, jedenatřicetiletý norský oštěpař mnohokrát soupeřil už s českým světovým rekordmanem a sportovní legendou Janem Železným, který ukončil kariéru v roce 2006. Thorkildsen je dvojnásobným olympijským vítězem, oštěpařské klání ovládl v roce 2004 v Aténách i o čtyři roky později v Pekingu.  Do roku 2011 tvořil pohledný seveřan hvězdný atletický pár se svou krajankou, překážkářkou Christinou Vukičevičovou. V sobotním finále v Moskvě nebude chybět, patří opět k favoritům na zisk cenného kovu.

Oštěpař Andreas Thorkildsen.

Lukáš Melich - hod kladivem

Ve dvaatřiceti letech dosáhl český reprezentant v hodu kladivem na největší úspěch své kariéry a na první velkou medaili. V Moskvě bral za výkon 79,36 metrů bronzovou medaili, zaostal pouze za vítězným Polákem Fajdekem a Maďarem Parsem. Atletice se sympatický rodák z Jilemnice věnuje již devatenáct let. "Je to dlouhá doba. A někdo se vůbec nedočká. Zaplaťpánbůh, že já jsem se dočkal," usmíval se po závodě.

Český kladivář Lukáš Melich.

Leford Green - 400 m překážek

Šestadvacetiletý Jamajčan se specializuje za čtvrtku s překážkami, dříve ale běhal i hladkou čtvrtku. Byl členem bronzové štafety na 4 x 400 metrů na posledním světovém šampionátu v korejském Tegu. Na olympijských hrách v Londýně se probojoval do finále a skončil sedmý, v Moskvě m ale tento úspěch nezopakoval. V semifinálovém rozběhu skončil třetí za dvojicí přímo postupujících, ani jeho čas na postup do finále nestačil.

Jamajčan Leford Green.

Björn Otto - skok o tyči

Německý veterán v Moskvě v pětatřiceti letech dosáhl na bronzovou medaili, nestačil jen na Francouze Renauda Lavillenieho a vítězného krajana Raphaela Holzdeppeho. Otto už má doma pestrou sbírku medailí z evropských šampionátů, na největší úspěch dosáhl sympaťák s rozcuchanou vizáží na loňských olympijských hrách v Londýně, kde bral stříbro. Patří do klubu šestimetrových tyčkařů, jeho osobní rekord, kterého dosáhl v roce 2012, leží jeden centimetr nad touto hranicí.

Německý skokan o tyči Björn Otto.

Nick Symmonds - 800 m

Na moskevském světovém šampionátu dosáhl americký půlkař na svůj životní výsledek, předstihl ho pouze vítězný Mohammed Aman z Etiopie. Devětadvacetiletý atlet má vystudovanou biochemii, kromě osmistovky běhá i poloviční trať a patnáctistovku. Svou stříbrnou medaili věnoval svým přátelům z řad gayů a leseb. Vyjádřil tak protest proti ruskému homofobnímu zákonu podepsanému prezidentem Vladimirem Putinem, který vzbudil nevoli mezi zahraničními sportovci.

Osmistovkař Nick Symmonds.

Trey Hardee - desetiboj

Nejvšestrannější mezi atlety, to jsou desetibojaři. Zatímco ostatní se koncentrují na jednu, maximálně dvě disciplíny, oni musí zvládnout jak běhy, tak technické disciplíny včetně nejtěžšího skoku o tyči. Devětadvacetiletý Američan ovládl desetibojařskou soutěž na světových šampionátech v Berlíně i Tegu, loni skončil druhý na olympijských hrách. V Moskvě měl ale rodák z Alabamy smůlu. Bojoval se svalovým zraněním, nedokázal skočit svůj výškařský základ ve výšce a ze soutěže odstoupil.

Desetibojař Trey Hardee.

Usain Bolt - 100 m, 200 m, štafeta 4 x 100 m

Král atletiky a obrovský sympaťák z Jamajky nemůže ve výběru chybět. Jeho srandičky baví diváky po celém světě a rozptylují soupeře, které pak zkoncentrovaný Bolt v cílové rovince pravidelně na hlavu poráží. Drží světové rekordy na obou nejkratších tratích i ve sprinterské štafetě, z olympijských her v Pekingu i Londýně si odvážel tři zlaté medaile. Jeho zlato z moskevské stovky je pro něj již šestým ze světových šampionátů, Bolt v ruské metropoli poběží ještě dvoustovku a štafetu.

Král atletiky Usain Bolt.

Autor: Tereza VelikovskáFoto: Profimedia , ČTK/AP/Petr David Josek, ČTK/ZUMA/Li Ming, ČTK/ITAR-TASS/Sharifulin Valery

Další čtení

Polský prezident provdal o víkendu dceru, svatba byla v prezidentském paláci

Zahraničí
7. 7. 2025

Nepřímá jednání mezi Izraelem a Hamásem o příměří skončila bezvýsledně

Zahraničí
7. 7. 2025

Izrael vydá přes 50.000 povolávacích rozkazů pro ultraortodoxní židy

Zahraničí
7. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ