Obviněný Pistorius může závodit. "Neexistuje žádné omezení"

15. 9. 2014 15:28
Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterého minulý týden soud uznal vinným ze zabití přítelkyně z nedbalosti, může znovu závodit a reprezentovat Jihoafrickou republiku.
Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterého minulý týden soud uznal vinným ze zabití přítelkyně z nedbalosti, může znovu závodit a reprezentovat Jihoafrickou republiku.

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterého minulý týden soud uznal vinným ze zabití přítelkyně z nedbalosti, může znovu závodit a reprezentovat Jihoafrickou republiku. Podle výkonného ředitele Jihoafrické sportovní konfederace a národního olympijského výboru Tubbyho Reddyho neexistuje žádné omezení, které by bránilo v reprezentaci osobám se záznamem v trestním rejstříku.

"Tak jak je to teď, může (závodit)," řekl Reddy agentuře AP. Popřel spekulace, že by o povolení pro Pistoriuse měla konfederace tento týden rozhodovat. Prý není o čem jednat.
Výši svého trest se šestinásobný paralympijský vítěz dozví nejdříve 13. října.

Sedmadvacetiletému běžci hrozí až 15 let vězení, ale může dostat také podmínečný trest, pokutu či veřejně prospěšné práce. Pistorius je stále na svobodě na kauci. Podle svého agenta momentálně návrat k závodům neplánuje.

Pistorius vloni na Svatého Valentýna zastřelil Reevu Steenkampovou přes zavřené dveře koupelny ve svém domě. U soudu se k tomu přiznal, ale vždy odmítal, že by ji zavraždil úmyslně nebo že by s ní měl osudného večera spory. Tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu, protože se domníval, že je za dveřmi koupelny zloděj.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Colours of Ostrava zakončí v neděli nad ránem americké duo The Chainsmokers

Kultura
19. 7. 2025

Izrael a Sýrie souhlasí s příměřím, oznámil velvyslanec USA v Turecku

Zahraničí
19. 7. 2025

Promet na valné hromadě Tatry odmítl navýšení kapitálu pro miliardové investice

Ekonomika
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ