Oštěpařka Brejchová vyhrála na mítinku Grand Prix

21. 7. 2007 22:17
Nikola Brejchová
Nikola Brejchová

Nikola BrejchováNikola Brejchová vyhrála ve svém letošním maximu 61,92 metru oštěpařskou soutěž na atletickém mítinku Grand Prix v Madridu. Bývalá česká rekordmanka poprvé v sezoně přehodila hranici 61 metrů, což pro ni zároveň znamená splnění "ostrého" limitu pro start na mistrovství světa v Ósace. Třiatřicetiletá vrhačka měla dosud na kontě jen "béčko" (60,26).

Šestá skončila v Madridu Jarmila Klimešová, jež hodila 58,69, překážkář Petr Svoboda nepostoupil do finále, když v rozběhu dosáhl na pátém místě času 14,07 sekundy.

Výsledky: Muži: Trojskok: 1. Évora (Portug.) 17,51, 2. Lewis (Gren.) 17,40, 3. Wilson (USA) 17,30, koule: 1. Smith (Niz.) 21,12, 2. Hoffa (USA) 20,81, 3. Olsen (Dán.) 20,64.

Ženy: 400 m př.: 1. Jesienová (Pol.) 54,85, oštěp: 1. Brejchová (ČR) 61,92, 2. Chillaová (Šp.) 60,12, ...6. Klimešová (ČR) 58,69.

Ilustrační foto: Sedmík Robert

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Macinka kritizuje krok prezidenta Pavla: Ústavní činitelé by na sebe žaloby podávat neměli

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

MŠMT drasticky krátí dotace na sportovní soutěže, letos dá méně než polovinu

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Jízda na elektrokoloběžce v Novém Boru skončila úrazem, žena měla 3,33 promile

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ