Richardsová-Rossová se nekvalifikovala na OH, pak ukončila kariéru

2. 7. 2016 10:07
Sanya Richardsová-Rossová.
Sanya Richardsová-Rossová.

Americká čtvrtkařka Sanya Richardsová-Rossová nedokončila v pátek kvůli svalovému zranění národní kvalifikaci v běhu na 400 metrů a následně ukončila kariéru. Jednatřicetiletá pětinásobná mistryně světa přišla o šanci rozšířit v Riu de Janeiro svou sbírku čtyř zlatých olympijských medailí. Šanci na vzácný double na dvoustovce a čtyřstovce dál živí Allyson Felixová.

"Zradil mě sval," vysvětlovala Richardsová-Rossová, proč zhruba po 250 metrech trati odstoupila. "Moje kariéra byla skvělá. To, že jsem mohla naposledy závodit tady, navíc před těmito fanoušky, je neuvěřitelné," řekla trojnásobná účastnice OH a jedna z nejlepších čtvrtkařek v historii.

Jen pár minut po odstoupení Richardsové-Rossové hladce prošla z rozběhů další čtyřnásobná olympijská vítězka Felixová, ačkoli ji stále trápí zraněný kotník. Pokud devítinásobná světová šampionka postoupí, mohla by se v Riu stát teprve třetí ženou, která na jedněch OH vyhraje běhy na 200 i 400 metrů.

Na desítce zvítězil poosmé za sebou stříbrný medailista z her v Londýně Galen Rupp, kouli ovládl Ryan Crouser před úřadujícím mistrem světa Joem Kovacsem. Do Ria postoupí z každé disciplíny trojice nejlepších.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ