Rusové údajně znovu podváděli s dopingem

2. 6. 2019 13:04
Rusko, atletika, doping. Je to tu zase, píší britská média.
Rusko, atletika, doping. Je to tu zase, píší britská média.

Ruská atletika čelí dalšímu obvinění ze zakrývání dopingu. Britský list The Sunday Times napsal, že Rusové poslali Komisi pro bezúhonnost atletiky (AIU) padělané doklady, aby se vyhnuli trestu pro výškaře Danila Lysenka, který získal předloni v Londýně stříbro na mistrovství světa. Případ může podle listu zmařit ruskou snahu o účast atletů na olympijských hrách v příštím roce v Tokiu.

Lysenko dostal jako jeden z mála Rusů možnost startovat v Londýně v rámci neutrální výpravy a obsadil druhé místo. Měl si však odpykat trest, protože neposkytl dopingovým komisařům požadované informace o místě svého pobytu. Rusové dodatečně předložili potvrzení o tom, že byl nemocen. To však podle The Sunday Times vystavila falešná klinika.

Ruská atletická federace uvedla, že bude spolupracovat s vyšetřovateli případu. Komise pro bezúhonnost atletiky tvrzení britského listu nekomentovala.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Matthias Schrader

Další čtení

ilustrační foto

Americká diplomacie: Je tu vážná hrozba, že Hamás zaútočí na civilisty

Zahraničí
19. 10. 2025
Podnik Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary postupně obnovuje lesní tůně v okolí města. Na snímku je tůň u Kolovského rybníka.

Karlovarské lázeňské lesy vybudovaly čtyři nové tůně, celkem jich mají 40

Domácí
18. 10. 2025
Spoluator Matyáš Habermann při odhalení lavičky malíře a ilustrátora Zdenka Rykra.

Chotěboř věnovala lavičku rodáku Rykrovi, výtvarníkovi a autorovi grafik

Domácí
Aktualizováno: 18. 10. 2025 21:39

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ