VIDEO: diskaře mimořádně <span>pustili do haly.</span> Je z toho rekord

23. 3. 2009 14:30
Estonský diskař Gerd Kanter.
Estonský diskař Gerd Kanter.

Estonský diskař Gerd Kanter.Oštěpaři a diskaři mají vstup do haly takřka zapovězený, jejich atletické disciplíny se pod střechou prakticky neprovozují. Najde se však pár výjimek - třeba ve švédském Vaxjö.

Skandinávský stánek byl o víkendu svědkem historického výkonu v hodu diskem. Estonský olympijský vítěz a mistr světa Gerd Kanter poslal dvoukilové náčiní do vzdálenosti 69,51 metru a o 331 centimetrů vylepšil dosavadní světové maximum z roku 1980. Jeho majitelem byl Němec Wolfgang Schmidt.

Ve Växjö žije Kanterův trenér Vésteinn Hafsteinsson a společně zde každoročně absolvují soustředění. Kanter na jihu Švédska ukázal, že mu podmínky tamní Tipshall, která má jako jedna z mála na světě parametry pro tuto vrhačskou disciplínu, svědčí. Disk poslal za hranici Schmidtova výkonu (66,20) hned pětkrát, za 69 metrů se dostal ještě jednou, kdy hranici překonal o centimetr.

PODÍVEJTE SE NA VIDEOZÁZNAM DISKAŘOVA REKORDNÍHO HODU V HALE:

 

Kanter v květnu oslaví třicáté narozeniny a ve stejném měsíci bude startovat v kalifornském Salinas, kde se podle internetové stránky IAAF pokusí atakovat i oficiální světový rekord 74,08 metru. Ten je jen o něco málo mladší než ten halový, Jürgen Schult z bývalé NDR jej vytvořil před 23 lety.

Foto: wikipedia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025
Srážka osobního vlaku s kamionem u Vizovic

Osobní vlak ve Vizovicích narazil do kamionu. Otočil ho na bok, jeden zraněný

Domácí
27. 11. 2025
ilustrační foto

Gruzínec v tramvaji zapálil svou ženu. Soud v Německu ho poslal na doživotí

Zahraničí
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV