Baseballoví Draci Brno vstupují do sezony s mistrovskými ambicemi

Sport
7. 4. 2021 09:19
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

S cílem obhájit titul vstoupí do extraligové sezony brněnští Draci, kteří se loni vrátili na český trůn po dvou letech. S 22 tituly nejúspěšnější tuzemský klub chce uspět i na evropské scéně.

"Cíle máme už mnoho let stejné. Chceme nejprve postoupit do TOP 6 a pak vyhrát titul," uvedl v tiskové zprávě generální manažer klubu Arnošt Nesňal. V červenci se navíc Draci představí na Evropském poháru ve Francii. "Rádi bychom pro Česko vybojovali další místo v elitní A skupině," podotkl Nesňal.

Kádr Draků doznal několika změn. Do týmu poražených finalistů Arrows Ostrava odešel nejlepší pálkař mužstva Petr Čech, do Olomouce se vrátil Martin Schneider, kariéru ukončil Tomáš Polanský.

Oporami by tak měli být cizinci. V dresu Draků se opět představí Američan Jason Jarvis, který si v roce 2019 "odskočil" do Eagles, a dalšími zahraničními hráči budou jeho krajané Michael Varga a Marcus Jensen.

Extraliga dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a odstartuje třemi zápasy v pátek za přísných protiepidemických opatření. Hrát se bude bez diváků s maximálním počtem 80 otestovaných lidí na stadionu. Draci vstoupí do sezony duelem s nováčkem soutěže Bleskem Jablonec. Vicemistrovští Arrows o den později rozehrají ročník proti Třebíči.

Autor: ČTK Foto: , deposithphotos/ dehooks

Další čtení

ilustrační foto

Zemřel poslední účastník první expedice na Mount Everest. Šerpa Kančha

Sport
16. 10. 2025
ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ