Basketbalista Veselý prodloužil smlouvu, Washington na něj uplatnil opci

20. 10. 2012 18:50
Jiří Veselý.
Jiří Veselý.

Český basketbalista Jan Veselý vstoupí do nové sezony NBA s vědomím, že s ním Washington Wizards prodloužili smlouvu. Rodákovi z Ostravy po sezoně skončí nováčkovský kontrakt, v sobotu však vedení klubu oznámilo, že na něj uplatnilo opci a smlouvu prodloužilo o další rok do léta 2014.

Washington uplatnil opci hned na šest hráčů. Stejný krok učinil u hlavní hvězdy týmu Johna Walla, Trevora Bookera, Kevina Seraphina, Jordana Crawforda a Chrise Singletona.
"Dobrá zpráva," komentoval prodloužení smlouvy Veselý na Twitteru poté, co mu novinku sdělil prezident klubu Ernie Grunfeld.

"Věříme v postupný vývoj, protože se nám povedlo v posledních letech přivést do týmu mladé a talentované hráče. Jsme rádi, že jsme je mohli podepsat na další sezonu," uvedl v prohlášení Grunfeld. "V kombinaci se zkušenými hráči nám dávají naději na budoucí úspěch," dodal.

Veselý byl do NBA draftován před rokem jako šestý v pořadí. Hráči draftovaní v prvním kole mají garantovanou dvouletou smlouvu s roční opcí na další dvě sezony. Washington tak má na Veselého opci ještě na sezonu 2014-15.

Dvaadvacetiletý český hráč, který do zámoří zamířil z Partizanu Bělehrad, loni ve zkrácené sezoně NBA odehrál 57 zápasů, v nichž měl průměr 4,7 bodu a 4,4 doskoku na zápas. Novou sezonu odstartuje s Washingtonem 30. října v Clevelandu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Výroba masa v Česku v 1. čtvrtletí meziročně stoupla o 5,4 pct na 115.269 tun

Domácí
13. 5. 2025

Výrobci vinylů GZ Media loni klesly tržby na 7,3 mld.Kč, zisk EBITDA na 1,5 mld.

Ekonomika
13. 5. 2025
ilustrační foto

Hýbejme se! To, že to neděláme, nás stojí 40 miliard ročně, ukázala analýza

Sport
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ