Basketbalistky USK napravily porážku. Otočily utkání s Bourges

21. 10. 2015 21:05
Basketbalistky USK Praha.
Basketbalistky USK Praha.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha napravily úvodní porážku v Evropské lize s Kayserisporem a doma porazily silný francouzský celek Bourges 63:49. Soupeř přitom rychle vedl o deset bodů, ale úřadující šampionky ve druhé čtvrtině předvedly skvělou obranu a šňůrou 16:0 získaly zápas pod kontrolu.

Pražankám před týdnem nevyšel vstup do soutěže, když doma nezvládly prodloužení s Kayserisporem, který shodou okolností i druhý zápas v EL vyhrál až v nastavení (60:56 nad Castors Braine). A i proti francouzskému mistrovi začal USK špatně a po pěti minutách prohrával 4:14.

Jenže ve druhé čtvrtině domácí hráčky nedovolily soupeři přes šest minut dát ani bod. Samy předvedly šňůru 16:0, kterou táhly zejména Američanky Kia Vaughnová a Danielle Robinsonová. Spolu daly 18 bodů USK za sebou.

České mistryně tak šly do druhé půle s vedením o 12 bodů a tentokrát už obrat jako proti Kayserisporu nedopustily. Zkušeně si vedení hlídaly a výraznou převahu měly zejména pod košem. Soupeře na doskocích přeskákaly 44:25 a hráčkám francouzského celku dovolily jediný útočný doskok.

Nejlepší střelkyní byla se 16 body Kia Vaughnová, která přidala i deset doskoků, na obratu se ale výrazně podílela i česká pivotka a bývalá hráčka Bourges Ilona Burgrová, s níž na hřišti USK svého soupeře přehrál o 24 bodů.

Další zápas sehraje USK za týden v Orenburgu.

Utkání 2. kola skupiny B Evropské ligy basketbalistek
ZVVZ USK Praha - Bourges Basket 63:49 (12:18, 35:23, 46:34)
Nejvíce bodů: Vaughnová 16, Robinsonová 14, Kateřina Elhotová 11 - Dumercová a Leedhamová po 12, Pageová 10. Fauly: 18:18. Trestné hody: 12/10 - 14/11. Trojky: 3:4. Doskoky: 44:25.
Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Benzín a nafta zdražily o haléře. Žádnou paniku, v Rusku jsou na tom mnohem hůř

Ekonomika
18. 9. 2025
ilustrační foto

Odmítač očkování i covidu může dostat tři roky. U soudu je drzý, trvá na "pravdě"

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ