Hvězda NBA pomáhá univerzitě. Harvard mě skvěle připravil, říká

27. 10. 2016 11:40
Hvězdný rozehrávač NBA Jeremy Lin.
Hvězdný rozehrávač NBA Jeremy Lin.

Hvězda NBA Jeremy Lin se rozhodl věnovat milion dolarů Harvardově univerzitě na rekonstrukci univerzitní basketbalové haly. Část peněz poslouží jako finanční podpora studentům.

Osmadvacetiletý rozehrávač Brooklyn Nets, s kterými v létě podepsal tříletou smlouvu na 36 milionů dolarů, na prestižní škole studoval v letech 2006 až 2010. Podle jeho slov ho Harvard výborně připravil na to, aby uspěl na palubovce i v běžném životě. Proto se rozhodl pomoci svým následovníkům, aby měli stejnou šanci.

Hala Harvardovy univerzity je z roku 1926 a je druhou nejstarší arénou, v které se hrají vysokoškolské basketbalové zápasy. Původně sloužila atletům a baseballistům, pro basketbal byla upravena v roce 1981. Plánovaná renovace má být hotová před příští sezonou.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Svaz průmyslu: Některé 3D tiskárny mohou odesílat citlivá data do Číny

Ekonomika
3. 11. 2025

Ostravská zoo má rekordní hnízdní sezonu supů, odchovat se podařilo osm mláďat

Domácí
3. 11. 2025
ilustrační foto

Migrace do bohatých zemí klesla. A migranti se lépe zapojují do práce

Zahraničí
Aktualizováno: 3. 11. 2025 22:51

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ