Veselý táhl Fenerbahce, na výhru s Kaunasem to nestačilo

14. 12. 2017 21:15
Basketbalisté Fenerbahce Instanbul proti Kaunasu výhru nezískali.
Basketbalisté Fenerbahce Instanbul proti Kaunasu výhru nezískali.

Ani druhý nejlepší výkon českého basketbalisty Jana Veselého v sezoně Evropské ligy neodvrátil domácí porážku Fenerbahce Istanbul 89:90 s Žalgirisem Kaunas. Obhájce titulu v soutěži přišel o sérii čtyř výher. Veselý zaznamenal 20 bodů, pět doskoků, dvě asistence a čtyři bloky. Koeficient užitečnosti měl 29, přičemž v aktuálním ročníku jen při duelu s CSKA, ve kterém nastřílel 31 bodů, měl tento statistický ukazatel lepší (30).

Ostravský rodák byl od začátku spolu s Bradem Wanamakerem ústřední postavou útoku Fenerbahce a musel dokazovat, jak se zlepšil při střelbě trestných hodů, protože soupeř ho často fauloval. Český pivot proměnil deset ze čtrnácti šestek. K tomu přidal efektní smeče a také výbornou obranu a několikrát zblokoval soupeře včetně pokusu za tři body.

Ve čtvrté čtvrtině to byl dlouho právě Veselý, kdo držel Fenerbahce ve hře. Když dvě a půl minuty před koncem nahrál Wanamakerovi na trojku znamenající vedení o čtyři body, mělo Fenerbahce vše ve svých rukou.

Jenže hráči Žalgirisu hráli velmi dobré utkání, přesně stříleli z dálky a proměnili 10 ze 17 pokusů za tři body. V závěru se tak strhla přestřelka. Čtyřicet vteřin před koncem odpískali sudí přísně nesportovní faul Wanamakera. Hosté toho využili k jednobodovému vedení. Vzápětí po doskoku dokázali utéct domácí snaze o rychlý faul a trojka Arturase Milaknise pět vteřin před koncem definitivně rozhodla.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Zahájení festivalu Karlovy Vary se ponese ve vzpomínkách na Jiřího Bartošku

Domácí
4. 7. 2025

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Senát schválil trestní reformu i přes výhrady k samostatným peněžitým trestům

Domácí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ