Basketbalové dvacítce <span>hrozí sestup</span> z elitní divize

Sport
14. 7. 2010 21:36
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Basketbalisté do 20 let jsou na pokraji sestupu z divize A mistrovství Evropy. Ve skupině o udržení podruhé prohráli, tentokrát s Tureckem 61:70 po prodloužení, a nyní potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů.

Ve čtyřčlenné skupině sehrají týmy s každým ze soupeřů dva zápasy a Češi zatím prohráli s Němci, porazili Nizozemce a dnes padli s Turky. Znovu je táhla největší hvězda Tomáš Satoranský, který zaznamenal 20 bodů a pomohl v poslední čtvrtině stáhnout ztrátu 12 bodů a vybojovat prodloužení. Neměl ale dostatečnou podporu od spoluhráčů, zatímco Turci předvedli kolektivní výkon.

K tomu, aby měli Češi šanci na udržení, potřebují v pátek porazit Němce, s nimiž v prvním utkání prohráli rovněž po prodloužení. V sobotu je čeká další zápas s Nizozemskem a v neděli zakončí své účinkování na ME proti Turkům.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Argentinec Lionel Messi oslavuje svůj druhý gól během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Argentinou a Egyptem

Zázrak v Atlantě: Argentina dvanáct minut před koncem utekla hrobníkovi z lopaty

Sport
8. 7. 2026
ilustrační foto

Mistrovství světa FIFA přinese téměř devět miliard dolarů, uvedl Bloomberg

Sport
7. 7. 2026
Belgičan Hans Vanaken (20) slaví po vstřelení třetího gólu svého týmu během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Spojenými státy a Belgií

Konec snu pořadatelů: USA podlehly Belgii a další šampionát končí v osmifinále

Sport
7. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ