Basso, jenž z Tour odstoupil kvůli rakovině, už je po operaci

Sport
15. 7. 2015 16:09
Ivan Basso odstoupil z Tour de France kvůli rakovině varlat.
Ivan Basso odstoupil z Tour de France kvůli rakovině varlat.

Italský cyklista Ivan Basso se dnes v Miláně podrobil operaci, při které mu lékaři odstranili levé varle, v němž měl rakovinový nádor. Zdravotní stav i prognózy dvojnásobného vítěze Gira d'Italia jsou dobré, už ve čtvrtek by měl být propuštěn z nemocnice.

Sedmatřicetiletý Basso měl ve varleti takzvaný seminom, což odhalilo vyšetření ve volném dnu Tour de France. Z ní slavný Ital, jenž si několik dnů předtím stěžoval na bolest ve varleti, v pondělí okamžitě odstoupil. Po dnešním úspěšném zákroku zveřejnil kolega Romana Kreuzigera z týmu Tinkoff-Saxo na Instagramu svou usměvavou fotku.

O tom, zda bude nutná další léčba, rozhodnou lékaři v dalších dnech na základě výsledků histologických vyšetření. Prognózy na úplné vyléčení dávají Bassovi velmi vysoké.

Další čtení

ilustrační foto

Zloději ukradli anglickým fotbalistům kopačky, míč, rukavice i stavebnici Lego

Sport
14. 6. 2026

Hamilton vyhrál Velkou cenu Katalánska F1 a získal první triumf ve Ferrari

Sport
14. 6. 2026

New York Knicks získali po 53 letech titul v NBA, Brunson uzavřel finále 45 body

Sport
14. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ