Baumrtová triumfovala na znakařské stovce v Římě, Micka byl druhý

Sport
24. 6. 2017 22:07
Znakařka Simona Baumrtová.
Znakařka Simona Baumrtová.

Simona Baumrtová vyhrála na plaveckém mítinku v Římě znakařskou stovku. Den poté, co dvakrát vylepšila český rekord na poloviční trati a skončila třetí, porazila časem 1:00,21 druhou Madison Wilsonovou z Austrálie o 13 setin sekundy. Jan Micka dohmátl na nejdelší kraulařské trati druhý.

Baumrtová dopoledne vyhrála rozplavby časem o čtyři setiny horším. Vítězka páteční padesátky Holly Barrattová z Austrálie se kvalifikovala jen do finále B, které pak vyhrála nejrychlejším výkonem dne 59,89.

Micka na patnáctistovce zaplaval čas 15:01,42 a prohrál jen s domácím Gregoriem Paltrinierim. Olympijský vítěz a evropský rekordman, který je v Itálii Mickovým tréninkovým partnerem, jasně zvítězil za 14:49,06.

Martina Moravčíková doplavala v závodu na 50 metrů prsa na pátém místě.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

V Miláně začaly olympijské hry, oheň zapálili lyžaři Tomba a Compagnoniová

Sport
7. 2. 2026

Polepšený zloděj vrátil skokanům na lyžích část ukradené výbavy

Sport
Aktualizováno: 5. 2. 2026 17:35

České hokejistky vstupují do turnaje proti USA, curleři nestačili na Kanadu

Sport
Aktualizováno: 5. 2. 2026 09:04

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ