Čechy čeká duel se Švédy. Bude to sranda, těší se střelec Horák

Sport
18. 1. 2015 06:30
Nejlepší střelec z duelu s Francií Pavel Horák.
Nejlepší střelec z duelu s Francií Pavel Horák.

Čeští házenkáři se v druhém duelu na světovém šampionátu Kataru znovu postaví proti finalistům z poslední olympiády. Poté, co potrápili Francii a prohráli jen o tři góly 27:30, nastoupí v neděli proti Švédsku. Severský tým je favoritem, národní celek ale věří, že opět bez kapitána Filipa Jíchy, jehož stále trápí zdravotní trable, naváže na páteční výkon.

V duelu s Francií čeští reprezentanti překvapili a úřadující olympijské šampiony dlouho trápili. "Pro sebevědomí je dobré vědět, že můžeme hrát i s olympijskými vítězi. Teď se však musíme soustředit na Švédy. Bude to jiné. Třeba i tím, že nás viděli a budou se na nás moci připravit," řekl brankář Martin Galia.

Střelec Ondřej Zdráhala k tomu dodal, že do utkání se severskými soupeři, kteří jsou na stejné úrovni jako Francouzi, dají maximum. "Švédové mají obrovskou sílu. Jsou to hráči na světové úrovni, něco podobného jako Francie. Mně se moc líbí, jak švédský mančaft hraje, tipuji je na spolufavorita mistrovství," podotkl druhý nejlepší střelec v utkání s Francií.

Švédové jsou velmi silní v defenzivě a českému týmu se proti nim dlouhodobě nevede. V posledním vzájemném duelu před dvěma lety prohrál 23:32. Podle trenéra Jana Filipa dokonce čeká český celek možná ještě těžší duel než s Francií. "Sebevědomí je jedna věc, ale je třeba si uvědomit, že Švédsko má z našeho pohledu ještě lepší obranu než Francouzi. Zahrálo ten zápas s Islandem suverénně," řekl Filip.

Stejný názor na soupeře má i nejlepší střelec z úvodního utkání Pavel Horák. "Mají super brankáře, výbornou obranu a rychlé, technicky vybavené hráče. Herně jsou možná ještě nepříjemnější než Francouzi, možná budeme muset ještě o něco víc běhat. Bude to legrace," uvedl o zápase, které začne v neděli v 19:00 SEČ.

Autor: - mrk -, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Vlekaři si rochní. Ani obleva lyžování nezastaví, někde je i metr sněhu

Sport
15. 1. 2026

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ