Češi prohráli s Finskem a na MS nepojedou, utekla jim i baráž

Sport
28. 5. 2017 22:15
Volejbalisté České republiky při kvalifikačním zápase.
Volejbalisté České republiky při kvalifikačním zápase.

Čeští volejbalisté budou podruhé za sebou chybět na mistrovství světa. V domácím kvalifikačním turnaji v Karlových Varech obsadili až třetí místo po prohře v závěrečném utkání s Finskem 1:3. Ačkoli si domácí reprezentanti mohli vybojovat přímý postup, nakonec jim unikla i účast v červencové baráži.

Finové zvládli rozhodující zápas celého turnaje skvěle, zatímco Čechům se naopak vůbec nepovedl. Velké problémy měli s příjmem plachtícího servisu, dostali celkem devět es a v této činnosti je nejvíce trápil blokař Sinkkonen. Špatná přihrávka nahlodala psychiku českých hráčů a navzdory několika střídání nenašel jejich španělský kouč Miguel Falasca nikoho, kdo by zastavil finský tlak.

Seveřané šestičlennou karlovarskou skupinu vyhráli a zahrají si příští rok na MS v Itálii a Bulharsku, kde budou obhajovat deváté místo. Druzí skončili v karlovarské kvalifikaci Španělé, s nimiž český tým v pátek prohrál 2:3. Španělsko nasbíralo rovněž deset bodů, ale o výhru více.

Na MS poprvé čeští volejbalisté chyběli v roce 1994 a podruhé před třemi lety. Nyní už za týden začnou v Koreji Světovou ligu, na přelomu srpna a září je čeká mistrovství Evropy v Polsku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ