Skvělé, absolutně bezchybné! České tenistky vedou po prvním dnu 1. kola Fed Cupu nad Slovenskem 2:0. Obě reprezentantky, jak Lucie Šafářová tak Petra Kvitová, své slovenské soupeřky bez problémů přejely.
Lucie Šafářová porazila Danielu Hantuchovou 7:5, 6:1 a Petra Kvitová si poradila s Dominikou Cibulkovou 6:2, 6:3.
Nejprve nastoupila na kurt Lucie Šafářová proti Daniele Hantuchové. Dlouho to byl vyrovnaný tenis. První set se vymykal ženským tenisovým stereotypů - obě hráčky si brilantně držely servis, dělaly minimum chyb. Prvních šest gemů uběhlo jako voda, bez jakéhokoliv náznaku brejkbolu.
Šafářová zatopila Hantuchové až za stavu 5:5. V důležité chvíli dokázala vzít Slovence podání a dostala se do vedení, které následně potvrdila vlastním vyhraným servisem.
Výhra 7:5 z prvního setu Šáfařovou energicky povzbudila a Češka začala předvádět vynikající tenis. Především její forehand měl až pohádkové parametry. Hned na začátku druhého setu vzala Hantuchové podání, o chvíli později další a suverénně dokráčela k výhře. Bylo to až překvapivě hladké, Šafářová dominovala. Hantuchová hrála v nové sezoně třetí zápas. A potřetí prohrála.
Kvitová jako tornádo
Petra Kvitová následně nastoupila na kurt k zápasu proti slovenské jedničce Dominice Cibulkové. A vypadalo to, jakoby česká reprezentantka tančila v rytmu Šafářové euforie.
Slovenskou soupeřku v prvním setu smetla tenisovým tornádem, když si Cibulková připsala první vítězný gam až za stavu 0:4. Mimochodem - Kvitová třeba dala eso z druhého podání. Tak moc si věřila.
Kvitové jízda úvodním setem se na konec zastavila na stavu 6:2. Cibulková přesto ke konci první sady chytila určitý rytmus, zahrála pár dobrých míčků. Povzbuzovala se, křičela. Bratislavské publikum jí v tom podporovalo.
Do druhého setu šla Cibulková nabitá zmíněnou energií z několika dobrých úderů a až do stavu 3:3 hrála s Kvitovou vyrovnanou partii. Jenže následně vzala Češka slovenské soupeřce servis, který potvrdila při následném podání (v němž úspěšně čelila brejkbolu).
Kvitová už si konec pohlídala. A Češky po prvním dnu mají kousíček k postupu. Nejen díky tomu, že vedou 2:0, ale také proto, že mají skvělou formu.