Čeští volejbalisté postupují na mistrovství Evropy

Sport
15. 9. 2012 16:27
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Už s jistotou postupu na mistrovství Evropy vyhráli čeští volejbalisté v kvalifikaci i pátý zápas. Svěřenci kouče Stewarta Bernarda v Ostravě porazili Makedonii hladce 3:0, účast na šampionátu jim už v předchozím odpoledním duelu zajistila nečekaná prohra Chorvatů s Rakouskem.

S Makedonií neměli čeští hráči větší problémy, jednotlivé sety vyhráli o pět, deset a jedenáct bodů. Tabulce skupiny C jednoznačně vládnou s propastným devítibodovým náskokem, zato za nimi se situace značně vyrovnala a o druhé místo usiluje celé zbývající trio.

Chorvati, kteří měli být podle výsledků úvodního vídeňského turnaje největšími konkurenty českého týmu v boji o přímý postup z prvního místa, v pátek v Ostravě nečekaně podlehli Makedonii. Český náskok v čele tak vzrostl na šest bodů, dnes pak reprezentanty definitivně poslalo na šampionát další chorvatské zaváhání.

České mužstvo v neděli od 18:00 v Porubě odehraje závěrečný kvalifikační zápas s Chorvatskem, které zatím drží druhou pozici. Druhý tým konečné tabulky čeká květnová baráž, závěrečný turnaj mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v Dánsku a v Polsku.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

FIFA chystá pro MS nový systém trestů za žluté karty

Sport
28. 4. 2026
Sabastian Sawe po vítězství v elitním závodě mužů během 2026 London Marathon.

Světová atletika má nový milník. Sawe zaběhl maraton za 1:59:30

Sport
26. 4. 2026
ilustrační obrázek

V Itálii skončil šéf fotbalových rozhodčích, čelí obvinění z podvodu

Sport
26. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ