Stále těsně pod stupni vítězů. V devatenácté etapě, která pořadím na předních místech nezamíchala, dojel Roman Kreuziger na čtyřiadvacátém místě se ztrátou osmi minut a 40 sekund na vítězného Portugalce Costu. Dále tak figuruje na průběžném čtvrtém místě, ale před těžkou sobotní etapou doufá, že by se mohl posunout zpět na třetí místo za týmového lídra Contadora. "Celý tým do toho dáme všechno," slibuje Kreuziger.
Portugalec Rui Albert Costa ze stáje Movistar ujel v pátek všem včetně favoritů a připsal si druhé etapové vítězství na jubilejním stém ročníku Tour de France. Tým Saxo-Tinkoff se ve 204,5 kilometru dlouhé etapě z Le Bourg-d'Oisans do Le Grand-Bornand držel pospolu. "Závodili jsme takticky, chtěli jsme zůstat co nejvíc pohromadě. Když se jeden den nepovede podle představ, je důležité, že tým stojí při sobě," vyjádřil se Kreuziger na svém webu.
Stejně jako celou Tour, i tentokrát pracoval pro španělského lídra své stáje Alberta Contadora, kterému jel v posledním kopci tempo. Sám poté mírně ztratil, ale nakonec ostatní dohnal. "Je normální, že když člověk jede 6 kilometrů kopce vpředu, tak pak není schopen zrychlit s těmi, kteří jedou v háku. Ale věděl jsem, že do konce chybí 700 metrů, ten kopec jsem znal. Byl jsem si jistý, že to ve sjezdu v pohodě dojedu, což se taky stalo," analyzoval.
Nyní už peloton čeká před závěrečným dojezdem z Versailles na pařížskou Champs-Élysées pouze jediná etapa z Annency do Anneny-Semnoz, která měří jen 125 kilometrů. Podle Kreuzigera ale dá v sobotu jezdcům pořádně zabrat. "Bude šíleně těžká, i když je krátká. Není tam metr roviny a budeme třetí den po sobě v horách. My určitě zabojujeme, aby Alberto udržel pódium, nebo třeba současné umístění i vylepšil. Víme, že Froome má veliký náskok, ale je to jen sport a stát se může cokoliv," věří.
Kromě udržení druhého místa týmového lídra jde ovšem týmu Saxo-Tinkoff i o další pozice, Kreuziger je stále ve hře o třetí příčku. Na ni ztrácí 12 vteřin, které na něj má najeté Kolumbijec Quintana ze stáje Movistar. Zezadu může průběžně čtvrtého Kreuzigera ještě ohrozit také pátý Španěl Rodríguez z týmu Kaťuša.
I současná čtvrtá příčka by ovšem v konečném pořadí byla pro jediného českého jezdce na Tour životním úspěchem. "Bylo by ideální, kdybychom na pódiu skončili oba, s Quintanou a Rodriguezem to ale nebude jednoduché. Jsme všichni hodně vyrovnaní. Očekávám, že o všem rozhodne až závěr posledního kopce. Je to poslední stoupání Tour a můžu slíbit, že do toho dáme celý tým všechno," slibuje Kreuziger.