Cyklista má v ohrožení ledvinu, mohou za to jeho řidítka

Sport
23. 12. 2012 04:00
Alessandro Ballan.
Alessandro Ballan.

Bývalý cyklistický mistr světa Alessandro Ballan může po čtvrtečním pádu v tréninku přijít o ledvinu. Lékaři už italskému jezdci odebrali slezinu a v pátek mu operovali zlomenou stehenní kost na levé noze.

"Vnitřní krvácení bylo zastaveno a jsme optimističtí. Ale další problémy mohou vést k rozhodnutí odstranit ledvinu. Snad se tomu vyhneme, protože v tom případě by byla jeho kariéra v ohrožení," řekl lékař Kiko Llacer listu Gazzetta dello Sport.

Ballan zatím zůstává v nemocnici ve Valencii, neboť jeho stav prý nedovoluje přesun. Navštěvovat ho může jen manželka Daniela, která za ním v pátek večer přiletěla z Bergama.
"To nejhorší je za námi. Alessandro je bojovník," řekla žena světového šampiona z roku 2008.

Třiatřicetiletý cyklista, který si při nehodě rovněž zlomil tři žebra, podle Gazzetty upadl ve sjezdu v rychlosti přes 50 km/h. K havárii došlo poté, co se Ballan natahoval pro lahev s pitím a jeden z kolegů ze stáje BMC před ním zpomalil. Vnitřní zranění si způsobil řidítky.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ