Cyklista Preidler přiznal zapojení do dopingové aféry

Sport
4. 3. 2019 12:43
Georg Preidler už raději sám sebe nahlásil na policii.
Georg Preidler už raději sám sebe nahlásil na policii.

Rakouský cyklista Georg Preidler se v rozhovoru pro rakouské listy Kronen Zeitung a Kleinen Zeitung přiznal ke krevnímu dopingu. Osmadvacetiletý jezdec stáje Groupama-FDJ uvedl, že už sám sebe nahlásil úřadům. Stal se tak dalším sportovcem zapleteným do skandálu, který odstartoval na mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu.

Podezřelý je i další rakouský cyklista Stefan Denifl, jehož zapletení do kauzy naznačil už minulý týden list Kronen Zeitung. Státní zastupitelství v Innsbrucku dnes potvrdilo, že jednatřicetiletého vítěze horské etapy na předloňské Vueltě a závodu Kolem Rakouska vyšetřuje kvůli krevnímu dopingu. K jeho užití se podle vyšetřovatelů při výslechu přiznal.

Preidler dnes po zveřejnění své výpovědi s okamžitou platností ukončil smlouvu s týmem Groupama-FDJ. Informaci potvrdili zástupci francouzské stáje.

"Nechával jsem si odebrat krev, nikdy jsem si ji ale nenechal dát zpátky. Ale i samotný plán a podvodný záměr už jsou přestupkem," uvedl v rozhovoru Preidler s tím, že s tajemstvím už nedokázal dál žít. "Nevím, jestli bych byl odhalen. Nevím, jak a zda to všechno tenhle dopingový doktor šifroval," dodal.

Minulý týden po raziích v Seefeldu a německém Erfurtu, kde podle vyšetřovatelů měla sídlo skupina vedená lékařem Markem Schmidtem pomáhající sportovcům za peníze s dopingem, byla ze sportovního podvodu obviněna pětice lyžařů. V síti uvízli Rakušané Max Hauke s Dominikem Baldaufem, Estonci Karl Tammjärv, Andreas Veerpalu a Kazach Alexej Poltoranin.

Autor: ČTK Foto: ČTK , imago sportfotodienst/EIBNER/EXPA/Eisenbauer

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ