Dalším mistrem světa <span>na Zlaté tretře</span> bude Clement

Sport
12. 5. 2010 10:43
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Dvojnásobný mistr světa v běhu na 400 metrů překážek Kerron Clement je další hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra, který se koná ve čtvrtek 27. května. Američan se pokusí při svém prvním startu v Ostravě zlomit rekord závodu, který drží od roku 2003 časem 48,10 sekundy Felix Sánchez z Dominikánské republiky, který rovněž přijede.

Clementův pět let starý osobní rekord má hodnotu 47,24 sekundy. Letos zatím stříbrný olympijský medailista z Pekingu běžel 48,55 sekundy, ale v pátek na prvním mítinku Diamantové ligy v Dauhá se může zlepšit. Na Zlaté tretře se s ním utkají i dva Češi Josef Prorok a Michal Uhlík.

V závodu na 110 metrů překážek se v Ostravě se světovým rekordmanem Kubáncem Dayronem Roblesem a domácím favoritem Petrem Svobodou představí Američan Terrence Trammell, který má šest stříbrných medailí z vrcholných akcí. Letos v hale měl životní formu a na mistrovství světa v Dauhá zaběhl americký rekord na 60 m překážek 7,36 sekundy.

Po víkendovém zlepšení českých oštěpařů bude mít tato soutěž v předprogramu Zlaté tretry velký náboj. Střetnout by se měli poprvé od skvělého olomouckého závodu všichni tři - lídr světových tabulek Vítězslav Veselý, Petr Frydrych i Jakub Vadlejch.

Organizátoři už dříve potvrdili start věhlasných jamajských sprinterů Usaina Bolta a Asafy Powella, keňského půlkaře Davida Rudishy, vytrvalce Bernarda Lagata z USA, chorvatské výškařky Blanky Vlašičové či oštěpařky Barbory Špotákové.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV