Dopingová aféra míří k soudu, mezi svědky Contador i Basso

Sport
20. 9. 2012 17:14
Alberto Contador.
Alberto Contador.

Až po téměř sedmi letech se španělský soud začne v lednu zabývat operací Puerto, která odhalila rozsáhlou síť dopingu zejména mezi cyklisty. Vrchní soud v Madridu poprvé zasedne 28. ledna a hlavní postavou mezi šesticí obžalovaných je sportovní lékař Eufemiano Fuentes.

Ten byl spolu s ostatními zatčen v rámci operaci Puerto v květnu 2006 poté, co španělská policie při razii domů a klinik v Madridu a v Zaragoze odhalila pytlíky s krví, krevní transfúze a anabolické steroidy. Soud by měl trvat do 22. března, všem hrozí až čtyři roky vězení.

Spolu s Fuentesem stanou před soudem jeho sestra, další lékař či bývalý šéf cyklistického týmu Liberty Seguros Manolo Saiz. Obžalováni jsou za ohrožení zdraví sportovců. Za další činy nemohli být stíháni, protože většina jich podle tamního práva nebyla zakázaná.

Podle listu El País bude předvoláno 35 svědků, mezi nimi i hvězdy světového pelotonu Alberto Contador, Ivan Basso nebo Michele Scarponi. V podezření z dopování se tehdy ocitlo více než padesát jezdců.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ