Dva závody - dvě zlaté! Moravec opět na nejvyšším stupni vítězů

Sport
23. 8. 2014 15:33
Ondřej Moravec má ze dvou závodů 100% úspěšnost a dvě zlaté...
Ondřej Moravec má ze dvou závodů 100% úspěšnost a dvě zlaté...

Ondřej Moravec získal na mistrovství světa v letním biatlonu v Rusku ve druhém závodu druhou zlatou medaili. Ve čtvrtek přispěl k vítězství smíšené štafety a dnes vyhrál sprint na 10 kilometrů. S jedním trestným okruhem na kolečkových lyžích byl nejrychlejší ze 47 startujících a na konto české výpravy přidal už čtvrté zlato.

Moravec, největší česká hvězda biatlonových soutěží na vydařené olympiádě v Soči se třemi cennými kovy, dnes porazil o 6,5 sekundy druhého Michaela Rösche reprezentujícího Belgii. Třetí skončil Slovák Martin Otčenáš. Michal Šlesingr byl pátý a Jaroslav Soukup se třemi chybami při střelbě čtyřiadvacátý.

Z trojice českých žen dopadla nejlépe šestá Jitka Landová, hned za ní sprintovala Veronika Vítková a Gabriela Soukalová své šance pohřbila na střelnici. Minula hned čtyřikrát, i tak obsadila 16. místo. Zlato převzaly za shodný čas Slovinka Teja Gregorinová a Krystyna Palkaová z Polska.

V neděli letní MS v Ťumeni zakončí stíhací závody, Moravec vyběhne jako velký favorit s číslem 1. Dohromady mají čeští senioři i junioři čtyři zlata a jedno stříbro.

Další čtení

ilustrační foto

Viktorku Plzeň koupí miliardář Strnad. Úřad mu to posvětil, cena je tajná

Sport
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:50

Jak sázení mění český sport: Dominance sponzorů mění hru i pro fanoušky

Sport
7. 11. 2025

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ