Erbanová skončila v Číně druhá a vede SP na kilometru

Sport
16. 12. 2012 12:27
Karolína Erbanová dojela v Číně druhá.
Karolína Erbanová dojela v Číně druhá.

Rychlobruslařce Karolíně Erbanové těsně unikl druhý triumf v závodu na 1000 metrů na Světovém poháru v Číně, ale po druhém místě se dostala do čela hodnocení disciplíny. V neděli o pouhou tisícinu sekundy prohrála s domácí závodnicí Čang Chung. Obě si tak prohodily pořadí ze soboty.

"Jsem ráda, že se mi podařilo uspět. Jela jsem do Číny s tím, že nejlepší rychlobruslařky tady nejsou a šance na body je velká. Věděla jsem, že mám na stupně a jsem ráda, že se to povedlo," řekla spokojená Erbanová. Závody prý byly těžké hlavně psychicky. "Já jsem jako favoritka startovala jen na juniorských závodech, to se nedá porovnávat," přiznala.

Erbanová se v sobotu v Charpinu stala po Martině Sáblíkové historicky druhou českou vítězkou závodu SP a v neděli jí chyběla tisícina k tomu, aby si z Číny odvezla double. S Čang Chung jely v poslední rozjížďce, oběma se časomíra zastavila na 1:16,71 a u obou naskočila jednička, nakonec se ale vítězkou závodu stala Číňanka.

Do druhé poloviny SP nicméně Erbanová vstoupí jako vedoucí závodnice hodnocení kilometrové trati. Dokonale tak využila absencí elitní trojice soupeřek Heather Richardsonové z USA, Lotte van Beekové z Nizozemska a Christine Nesbittové z Kanady, které závody v Číně vynechaly.

V pořadí pětistovky si Erbanová pohoršila na desátou příčku, neboť byla dvanáctá, což je na této distanci její nejhorší výsledek v sezoně. Po náročné porci pěti zastávek Světového poháru nyní dvacetiletou rodačku z Vrchlabí čeká doma odpočinek. Seriál bude pokračovat 19. ledna v kanadském Calgary.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV