Festival v Lysé nabídne finále Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace

Sport
22. 3. 2018 14:40
Diváci se v Lysé nad Labem mají na co těšit.
Diváci se v Lysé nad Labem mají na co těšit.

Tradiční Jezdecký festival bude prvním významným vrcholem nového jezdeckého roku na domácí scéně - a zároveň završí zimní halovou sezonu. Na výstavišti v Lysé nad Labem se od středy do neděle uskuteční celkem 36 soutěží ve čtyřech disciplínách včetně finále Zimního Jezdeckého poháru ČJF.

Vedení v celkovém hodnocení skokové velké túry bude hájit Jan Štětina, který vyhrál tři předchozí podniky Zimního Jezdeckého poháru. Útočit bude na unikátní double, neboť na průběžném prvním místě je s velkým náskokem i v žebříčku malé túry. K pořádnému dramatu se schyluje v pony túře, kde Petra Pařenicová vede před Natálií Veberovou o pouhé dva body.

Napínavé budou i nedělní finále soutěže vozatajů, kde jsou v jednospřeží, dvojspřeží i čtyřspřeží mezi vedoucími závodníky minimální bodové rozdíly.

Početnému publiku, které k Jezdeckému festivalu v Lysé už neodmyslitelně patří, se v sobotu představí závodníci i v dalších dvou disciplínách: drezuře a voltiži.

Návštěvníci se už tradičně mohou těšit i na pestrý doprovodný program. Atraktivní bude především sobotní večerní show, při níž se představí i méně standardní odvětví jezdectví.

Autor: - red -Foto: archiv

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ