Froome ovládl Tour de France, Kreuziger skončil devátý

Sport
24. 7. 2016 20:22
Chris Froome je vítězem Tour de France.
Chris Froome je vítězem Tour de France.

Britský cyklista Chris Froome potvrdil v závěrečné 21. etapě Tour de France svůj celkový třetí triumf na "Staré dámě". Závěrečný spurt v Paříži vyhrál po 113 km z Chantilly Němec André Greipel, jenž zopakoval loňské vítězství. Nejlepší z tria Čechů Roman Kreuziger si v konečném pořadí o jednu příčku polepšil a posunul se na deváté místo.

Jednatřicetiletý Froome vyhrál Tour de France po letech 2013 a 2015 a po odebrání sedmi titulů dopingovému hříšníkovi Lanci Armstrongovi je prvním úspěšným obhájcem od roku 1995, kdy si připsal svůj pátý triumf Španěl Miguel Indurain.

V závěrečné etapě s dojezdem na pařížských Champs-Elysées se netradičně měnilo celkové pořadí, neboť peloton se v centru francouzské metropole roztrhal. Z toho profitoval Kreuziger, jenž dojel v první skupině dvaadvacátý a o jednu pozici se díky tomu posunul na celkové deváté místo.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026
ilustrační foto

Olympionici budou od MOV dostávat 10.000 dolarů za účast na hrách

Sport
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ